360 ° Kreatif Reklam Tasarım Hizmetleri

Enteresan Çizgi Creative Reklam Ajansı , firmaların marka danışmanlığı, dijital reklam filmleri, sosyal medya yönetimi , kriz yönetimi, ambalaj tasarımı, kreatif dizayn çözümleri, e-ticaret ürün çekimleri hizmetlerinin tamamını sunar.

Ambalaj Etiket Tasarımı

 

Enteresan Çizgi global bir marka ambalaj etiket tasarımı ajansıdır. Yeni markalaşan veya global markalar için felsefemiz her zaman aynıdır. Her kanalda güzel etkili ve tutarlı marka hikayeleri peşinde koşarken hiç bir ayrıntıyı atlamadan markanızın en iyi dostu oluyoruz.

Ambalaj etiket tasarımı, tüketici bilinçaltından katma değerli işlevselliğe kadar güçlü bir pazarlama aracı olabilir. Farkında olmayabilirsiniz, ancak tüketiciler olarak mağazada satın alma kararı yaklaşık 5-7 saniye sürüyor. Ve ortalama bir süpermarket gezisinde ve sanal marketlerde, tasarımlarınız ile dikkat çekmek için yarışan 40.000’den fazla farklı ürüne maruz kalıyorlar. Bu çok fazla mesaj demektir.

İster markalarınızı sıfırdan yaratın ister mevcut markalarınızı yeniden başlatın. Algı değeri düşük, tüketiciyi etkilemeyen ambalaj etiket tasarımınızı yenileyin. Güzel ve estetik duran tasarımlar inşa edin. Marka dünyanızda uzman ekiplerimiz ile ambalajlarınızın mimarı olmaya adayız. Doğrudan tüketiciyi etkileyen tasarım ajansıyız.

Markanızın tüketici yolculuğu boyunca ambalaj etiket tasarımlarınızın ilgi çekici ve her yerde görünmesini sağlıyoruz. En önemlisi, markanızın en iyi dostu olarak hareket ediyor, bir ürünü pazara sunarken bir çok zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı oluyoruz. Nasıl yardımcı olabileceğimizi görmeniz için bizimle iletişime geçin!

Ambalaj Nedir

Ambalaj, ürünlerin nakliye ve depolama sırasında zarar görmelerini önlemek için ambalajlanması veya şişelenmesi anlamına gelir. Bir ürünü güvenli ve pazarlanabilir tutar ve ürünün tanımlanmasına ve tanıtılmasına yardımcı olur. Ambalaj aynı zamanda ambalajların tasarımı, değerlendirilmesi ve üretimi sürecini ifade de eder.

Kısaca Ambalaj, malları nakliye, depolama, lojistik, satış ve son kullanım için hazırlamanın koordineli bir sistemi olarak tanımlanabilir. Ambalaj içerir, korur, muhafaza eder, nakleder, bilgilendirir ve satar.

Ambalaj Tasarımı Nedir

Ambalaj tasarımı nedir sorusunun cevabı, bir ürünün dış yüzeyinin tüketici algı yönetimi ele alınarak yaratılması anlamına gelir ambalaj etiket tasarımı kutu, şişe veya herhangi bir kapta kullanılan grafikler, renkler ve yazı tiplerini içerir.

Her iyi tasarım gibi, ambalaj da bir hikaye anlatır. Aynı zamanda, görsel, dokunma ve ses (ve ürüne / pakete bağlı olarak muhtemelen koku ve tat) yoluyla tam anlamıyla duyusal bir deneyimdir. Tüm bu detaylar, kapalı ürünün ne için olduğunu, nasıl kullanılması gerektiğini, kimin kullanması gerektiğini ve belki de en önemlisi, bir ürün alıp almayacağımızı anlamamıza yardımcı olur.

Enteresan Çizgi ambalaj etiket tasarım ajansı olarak firmanızın tüm ürünlerinde kullanacağı ambalaj ve etiket tasarımlarını tüm enteresan ve fikirlerimizle işliyor, kurumsal kimliğinize uygun kaliteli ve etkin tasarımla buluşturuyoruz. Biz, tanıtımda sektörün tüm trendlerini takip ediyor, ve üretiyoruz.

Merhaba;
Hizmetlerimiz ve Fiyatlar hakkında yardımcı olmamı İstermisiniz?
Size hitap edebilmek için
Adınızı Soyadınızı ve Temsil ettiğiniz şirket ünvanını paylaşmanızı rica ederim.

Ambalaj Tasarımı Çizimi

 

Yeni Başlayanlar için ambalaj çizimi tasarlamak göz korkutucu bir çaba gibi görünebilir, ancak 2D tasarımlarınızı 3D alanına taşımak korkutucu olmasın. Bu, hangi tasarım uygulamasının kullanılacağından tutun farklı ambalaj etiket tasarım şekilleri ve stilleri hakkında bilgi sahibi olmaya kadar ambalaj tasarımına yönelik bir başlangıç ​​adımıdır. Ayrıca 2D resminizi baskıya nasıl hazırlayacağınızı da öğrenmelisiniz.

Kendi Ürün Ambalajımı Nasıl Tasarlarım?

 

Ayrıntılara Dikkat Edin

Ambalajınızdaki küçük ayrıntıları kaçırmayın. Dikkatli bir şekilde planlanmış ambalaj tasarımı, müşterilerinizi ciddiye aldığınızı ifade eder.

Unutulmaz ve akılda kalıcı, yüksek kaliteli etiketler ve ambalaj tasarımı ile şirketinizin markasını canlandırabilir ve müşteri sadakati oluşturabilirsiniz . Tasarım, pazarlama ve tanıtım aracılığı ile daha iyi sonuçlar getirir. Ambalajların, etiketlerin, potansiyel alıcıları teşvik etmenin ve ürünü satın almak için ürüne güven oluşturmanın uygun yolu tasarımdır.

Ambalaj tasarımı ve etiket tasarımı, yaratıcı kutu tasarımı, etiket tasarımı, şişe etiket tasarımı, bira etiketi tasarımı, gıda ambalajı tasarımı, şarap şişesi etiket tasarımı vb. alır. Herhangi bir marka ürünün uygun ambalaj etiket tasarımı ile marka kimliğini daha büyük başarıya götürebilir.

Raflardaki Görünüşünü Düşünün

Ürününüzün nerede satılacağını düşünün ve bunu paketinizi tasarlarken bir kılavuz olarak kullanın. Uzaktan okunabilir olmasını sağlayacak yazı tipleri veya sizi diğerlerinden farklı kılacak renkler gibi şeyleri düşünün.

Tipografi Psikolojisini Öğrenin

Yazı tipleri ayrıca markalaşmada ağırlık taşır. Örneğin, Serif yazı fontları baskıda daha iyi görünüyor. Teknik detaylara girmeyeceğiz ama Serif yazı fontları zarafet sunan yazı tipleri olarak düşüneceğiz. Logonuz veya tipografiniz bu kategorilerden herhangi birine girmiyorsa, ürünlerinizdeki diğer bilgiler için sans serif veya serif kullanabilirsiniz.

Renk Psikolojini Göz Önünde Bulundurun

Ambalajda renk psikolojisini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, markanızın parlak bir rengi varsa, bu da mutluluk çağrıştırabilir, ürün ambalajınız da bunu yansıtmalıdır. Soğuk taraftaysa, özel ambalajınız da aynı mesaja sahip olmalıdır.

Profesyonel Çalışmaya Yatırım Yapın

Profesyonel grafik tasarımcılar zanaatlarını bilirler ve size işe yarayan bir ambalaj ve etiket tasarımı verebilirler. Kötü tasarlanmış olanlar sizi yenik düşürebilir.  Ambalajınız söz konusu olduğunda daha azıyla yetinmeyin. Ambalajınız iyi bir izlenim yaratabilir ve ayrıca müşterilerinizin daha fazlası için geri gelmesini sağlayacak bir bağ oluşturabilir.

Ambalaj ve etiket tasarımı, renklerin ve markalaşmanın ötesine geçer. Ambalajınızı müşterilerinize özel kılmak için dikkate alınması gereken birçok unsur vardır. Bunu ilk seferde doğru yapmayı profesyonellere bırakın.

Online Ambalaj Tasarımı

Ambalaj tasarımı, özellikle B2C ürünlerde tercih edilme ve satın almada müşterilerin kararlarını %80’e varan oranlarda etkileyen bir faktördür. Peki ya sizce online standart kalıplar ile hazırlanan bir ambalaj etiket tasarımı mı, yoksa uzman ellerden çıkmış bir tasarım mı?

Bu sorumuzun cevabını hem vermiş olduğumu bilgiler ile hem de size sunmuş olduğumuz ambalaj tasarımı örnekleri ile cevaplamış olacaksınız.

5 Adımda Ambalaj Etiket Tasarımı Süreci

1.Ambalaj katmanları

Ürün ambalajında üç katman vardır: dış ambalaj, iç ambalaj ve ürün ambalajı. Ürününüzün bunlardan birine veya üçüne birden ihtiyacı olabilir.

2. En Doğru Tasarımı Seçin

Ürününüz için birçok farklı ambalaj türü vardır. Bir kutu ve bir şişe arasında seçim yapmak bazen kolay ve hızlı seçim olmayabilir.  Ürününüz için doğru ambalaj türünü seçerken düşünmeniz gereken birkaç noktaya dikkat etmelisiniz.

 • Ürün
  sıvı bir ürün satışı yapıyorsanız bu seçeneklerinizi sınırlayacaktır. (bu yaratıcılığınıza engel olmasın. Bir meyve suyu poşeti oluşturarak meyve suyu kutusu endüstrisini tersine çevirebilirsiniz.
 • Rakip Mücadelesi
  Herkes hazır çorbasını bir pakete koyar. Çorbanı başka bir şeye koymayı gerçekten çok düşünmek isteyeceksiniz. Bir yandan, sizi öne çıkaracak ve bu da sizi diğerlerinden ayırmaya yardımcı olmalıdır. Öte yandan, tüketiciler hazır çorba paketlerine alışkındır. Bu zorlu mücadelede fark atın!
 • Bütçe
  Takı satışı yapıyorsanız takılarınızı yıldız şeklindeki bir kutuda nasıl satacağınız konusunda harika bir fikriniz olabilir. Her zaman ideal müşteriyi aklınızda tutmayı unutmayın. Basit, ucuz bir kutu muhtemelen en iyi seçenek gibi görünebilir. Ancak el yapımı veya özel tasarlanmış kutular, seçiciliğinizi artıracaktır. daha iyi olabilir.

3. Baskı ve Yazıcınızı Ayarlayın

Baskı, tasarım tamamlanana kadar yapacağınız bir şey değildir. Ama o aşamaya gelmeden önce bu düşünmelidir.

Dosya biçimi gereksinimleri
Yazıcınızın bir vektör dosyasına ihtiyacı olacaktır. Tasarımcınız baskıya hazır bir dosya genellikle bir Adobe Illustrator (.ai), Photoshop (.psd), PDF veya EPS sağlamalıdır. Doğru yazılıma sahip değilseniz bu dosyaları açamayabilirsiniz, ancak yazıcınız açabilecektir.

Tasarımcı ayrıca PNG veya JPG formatında (herkesin açabileceği) görsel örnekler sunacak. Hangi dosya türlerinin ne olduğunu anladığınızdan emin olun, böylece onları doğru kişilere iletebilirsiniz.

4. Ürün Bilgilerinizi Sıralayın

Ürününüzü, bu ürünü kimin satın aldığını ve nerede bulabileceklerini düşünün. Bunu, ambalajınızda bilgi mimarisi oluşturmak için kullanacaksınız.

Hazırlayacağınız ambalaj ve etiket tasarımları, bir müşteriden harika bir referans, ne kadar harika olduğunuzu açıklayan esprili bir slogan ve müşterilere ürününüzü nasıl kullanacaklarını gösteren harika bir grafik olabilir. Ancak bir müşteri ambalajınıza baktığında muhtemelen sadece bir şeyi hatırlayacaktır. Bunun ne olmasını istiyorsun?

Müşterilerin ürününüz hakkında bilmesini istediğiniz en önemli şeyi seçin. Bu, tasarımınızın en önemli parçası olmalıdır.

5. Hazırladığınız Ambalaj Etiket Tasarımını Değerlendirin

Harika fikirler ile hazırlanan tasarımlar için geri bildirimler alın. Bu konuda düşüneceğini ve izleyeceğiniz bir kaç yol haritası oluşturun. Örneğin;

 • Ambalajın tasarımına baktığınızda, ürünün ne olduğu ve kimin için olduğu anlaşılıyor mu? Alıcılar yalnızca anladıkları şeylere para harcayacaklar.
 • Ambalaj, ürününüzü temsil ediyor mu? Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, ürününüzü ambalajınız ile yanlış tanıtmaktır. Ambalaj üzerindeki tüm fotoğrafların aslında ürünün fotoğrafları olduğundan emin olun. Bir müşteri ne aldığını bilmelidir.
 • Bu paket 3 boyutlu olarak neye benzeyecek? İyi bir tasarımcı, ambalaj ve etiket tasarımını hem baskıya hazır (düz) hem de 3 boyutlu bir modelini sağlamalıdır. Bazen bir görüntü düz haldeyken harika görünür, ancak basıldığında korkunç görünebilir (ya da tam tersi). Farkı anladığınızdan emin olun.
 • Bu paket mağazalarda nasıl görünecek? Mağazalarda satılan ürünler için raf etkisi çok önemlidir. Ambalajın görünürlüğünü hesaplayın. Ürünler yan yana dizildiğinde genellikle tek yüz görebilirsiniz. En önemli bilgilerinizin önde ve merkezde olduğundan emin olun.
 • Rekabete kıyasla tasarımınız neye benzeyecek? Ürününüzün satılacağı bir veya daha fazla mağazaya giderek ve ürününüzün nereye, nasıl yerleştirileceğini bilin. Rekabet ettiğiniz ürünleri inceleyin. Sizinkinin öne çıkmasını ve fark edilmesini nasıl sağlayacağınızı analiz edin.
 • Hazırladığınız tasarım çok yönlü mü? Şu anda satacağınız ürün bir tat ve görünüşe sahip olabilir ancak gelecekte çeşitlendirmek isteyebilirsiniz. Tasarımınız, ürününüzün yeni çeşitlerini barındıracak şekilde sunulmaya hazır olmalıdır.
Ambalaj fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için fazladan yardıma mı ihtiyacınız var? Ambalaj tasarım ekibi ve Enteresan Çizgi olarak  buradayız.