Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Enteresan Çizgi kurumsal kimlik ajansı , enteresan fikirleri ve profesyonel ekibi ile ulusal markalara özel hizmet vermektedir.

Kurumsal Kimlik , Markaların logo tasarımı başta olmak üzere, web tasarımı ve tüm marketing, creative çalışmalarının hepsini kapsamaktadır.

Kurumsal Kimlik hizmetleri kapsamında enteresan Çizgi logo kimliği, web yazılımı , katalog ve reklam kampanyaları hizmetleri sunmaktadır.

Profesyonel firmalar için; özel olarak logo tasarımı, resmi evraklar tasarımı ve marka danışmanlığı hizmetlerinin tamamını kapsar.Kurumsal Kimlik hizmetini profesyonel ekibi ile enteresan fikirler ve özel tasarım teknikleri ile hayata geçiren enteresan çizgi ajans hizmetleri sunmaktadır. Kurumsalkimlik hizmetleri kapsamında firmalara özel çözüm sunan ajansımız uluslararası tasarım çalışmaları yaparak, kendi alanın da bir çok başarıya imza atmıştır.

Enteresan Çizgi cretive kurumsal kimlik Ajans ile firmaların markalaşma sürecini yöneterek, enteresan fikirler geliştirir ve hazırlar.

Kurumsal kimlik çalışmalarının amacı; kurumları tarihsel, kültürel, coğrafi, ticari, ekonomik, sosyal, işlevsel kimliklerini, kuruluş amaçlarını, ideallerini, ürün ve hizmetlerini, sektörel durumlarını en az çaba ile en kısa zamanda ve en etkili biçimde hedef kitleye ulaştırmaktır.

Kurumsal Kimlik tüm şirketlerin ve markaların ihtiyacı olan marka değeri algısını hedef kitlede oluşturmanın ilk ve temel yoludur. Kurumsallık tüm dünyada ilk aranan ve sorgulanan ana kriter olduğunu herkes gibi sizinde bildiğiniz kesindir. Peki bu kurumsallık olgusunun altında ne yatmaktadır ? Kurumsal kimlik , kurumsal tasarım nedir?

Kurumsal Kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir.

Creative ajans ; hakkında merak ettiğiniz , logo tasarımı, branding, kurumsallaşma ve firma isimi bulma gibi sorularını ajansımıza sorabilirsiniz.Ajans seçimi yapan firmaların, öncelikle “Kurumsal paket”, “ Eko paket”, “Full paket” yerine, belirlediği önceliklere uygun uzman ajanslarla çalışması, kısa sürede daha başarılı sonuçlar almasını sağlayacaktır.

İyi hazırlanmış ve sunulmuş kurumsal kimlik, kurumunuzun imajınızı yükseltirken, dış dünyaya güçlü görünmenizi, markanızın hafızalarda yer edinmesini sağlayacaktır. Kurumsal Kimliğiniz sayesinde kazandığınız imajınız reklam yatırımlarınızda da çok fazla maliyetlere girmeden etkisini her zaman hissettirecektir.

Bu tür bir çalışmaya başlamadan önce kurumun kendi vizyonunu belirlemiş, hedeflerini saptamış kurumsal yapının, felsefesinin kendisine kazandıracağı gelişmeleri içerisine (özüne) sindirmiş olması gerekir.

Günümüzde birçok kuruluş artık kalite anlayışını benimsemiş ve kurumsallığını sunma çabası ve gayretine girmiştir.

Bununla birlikte firmanın ne istediğini bilmesi kadar ajansın da sizi iyi analiz etmesi, firma hedeflerinizi anlayabilmesi ve bunu en iyi şekilde inşa etmesi de çok önemlidir.

Kendinizi bir ajansa bırakabilmeniz için o ajansın bu alanda ki profesyonelliğine, yaptığı işlere ve çalıştığı markalara bakmak ve incelemek gereklidir.

Malum sizde biliyorsunuz ki yeni kurulmuş 2 çalışanı olan bir ajansın belirgin referansı olmayacağı gibi sizin için başarılı bir kimlikte oluşturamayacaktır. Profesyonel ve yeteri kadar tecrübe edinememiş bir ajansla yapılan çalışma siz çokta uzun vadeye taşımayacaktır.

Logo ; marka tasarımının temelini oluşturmaktadır, ancak logo kimliği ile kurumsal kimlik birbirinden farklı olgular olduğunu bilmeniz gerekir. Logo ; amblem, tipografi olarak iki ayrı parça olarak ele alınmalıdır. Amblem ve yazının birleşimi logoyu oluşturur. Logo da kullanılacak olan renkler, cmyk, rgb, pantone vb çalışmalar ise logo kimliğini oluşturur.

Logonuz her zaman için sektörünüz ve yaptığınız iş ile bir bütün olmalı hedef kitleye kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı hissettirmelidir.

Bir kurum; bir anlayış, bir kültür, bir geçmiş ve bir hedef içerir. Kurumla ilgili fikirlerinizi tartarken bu kurumun tüm içeriğini anlamak gerekir. Kurumun kurumsallığı var olan/olmayan, zaten bir renktir, o rengi bulup ortaya çıkarmakla kurumun rengini bulmuş olursunuz. Bir kurum için şu veya bu renk güzel ve doğru denmesi kesinlikle yanlıştır.

Kurumsal kimlik ajansı , logo tasarımı, marka kimliği, web tasarım hizmetlerinin tamamını müşterisine profesyonel olarak hazırlayan ve sunan creative ajanstır.

Kurumsal Kimlik Neye Yarıyor?

İyi hazırlanmış kurumsal kimlik, sizin imajınızı yükseltirken, dış dünyaya güçlü görünmenizi de sağlayacaktır. İmajın akıllara kazınmasını sağlayacaktır. Kurumsal Kimliğiniz sayesinde kazandığınız imajınız reklam yatırımlarınızda da çok fazla maliyetlere girmeden etkisini gösterecektir.
Özetleyecek olursak, iyi bir renk seçimi (renkler konusunu ayrıca yazacağım takip edin..) , sağlam bir logo ve kurumsal renklere uygun sade fakat kurumsal bir web sitesi, pazarlama faaliyetlerinize mükemmel destek sağlayacaktır.

Kurumsal Kimlik ve Renklerin Önemi

Hedef kitlenin ilgisini markanız üzerine çekebilmede başrol renklere düşer. Renklerin hayatımızdaki değerlere göre anlamları vardır. Bu anlamlar kurumsal kimlik tasarımı  yapılırken de etkilidir. Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken renk anlamları, etkileri kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü her firmanın sektörüne göre ayrı bir renk dili vardır. Mesela traktör firması için pembe renk kullanmak son derece yanlış ve komik olur.

Kurumsal renk dillerini açıklamak gerekirse; 

Kırmızı:

Kırmızı iştah açıcı bir renktir. O yüzden dünyadaki gıda firmalarının çoğu logosunda kırmızıyı kullanır.

Yeşil:

Dinlendirici, huzur, denge ve güven verici bir renktir. Bu nedenle bankalar logolarında genelde bu rengi kullanırlar. Hastanelerde ameliyat giysilerinin yeşil renkte olması rahatlatıcı özelliğinden dolayıdır!

Siyah:

Gücü, lüksü ve tutkuyu temsil eder. Türkiye’de ve batıda matem, Japonya’da ise mutluluk rengidir. Bundan anlaşıldığı gibi kurumsal kimlik tasarımının  hangi kültüre göre yapılacağı da önemlidir.

Mavi:

Enginlik ve derinliğin rengidir. Sessizlik ve rahatlık telkin etmesi nedeniyle dinlendirici ve aynı zamanda da lider bir renktir. Düşünmeye, karar vermeye, yaratıcı fikirlerin doğmasına yardımcı olur. Açık tonları sınırsız ve sonsuzluk duygusunu uyandırır. Duvarları mavi olan okullarda çocukların daha az yaramazlık yaptığı saptanmıştır.

Lacivert:

Kozmik renk olarak kabul edilir. Sonsuzluğu, otoriteyi, verimliliği simgeler. O yüzden dünyadaki firmaların yarıdan fazlası logolarında lacivert kullanır. Hilton logosunu laciverte çevirirken insanların kafasında büyük kuruluş imajı yaratmak istemiştir.

Mor:

Asaletin, imparatorluğun rengidir. Nevrotik duyguları açığa çıkardığı için insanların bilinçaltını korkuttuğu saptanmıştır.

Sarı:

Dikkat çekiciliğin sembolü bir renktir. Trafik ışıklarında, ikaz levhalarının zeminlerinde bu renk kullanılır. Aynı zamanda tehlikenin de simgesidir. Doğada sarı/siyah olan bütün hayvan ve bitki türleri istisnalar da olsa zehirli ve saldırgandır. Geçiciliği temsil eder, o yüzden dünyada taksi renkleri sarıdır, geçici olduğu bilinsin diye. Araba kiralama şirketleri de sarıyı kullanır, çünkü müşterilerine aldığınız şey geçicidir, lütfen geri getirin demek isterler.

Beyaz:

Beyaz, gelinlik rengi olmasından da görüleceği gibi, saflığın rengidir, istikrarı, devamlılığı, temizliği simgeler. Politikacılar temiz, dürüst izlenimi vermek istediklerinden dolayı beyazı pek severler. Eğer bir siyasi partiye kurumsal kimlik tasarımı  hazırlanacaksa beyaz rengin tercih edilmesi son derece uygun olacaktır.

Kahverengi:

İnsanın hareketlerini hızlandırır. Bu yüzden fastfood restoranları iç mekânlarında kahverengi kullanılır. Yapılan bilimsel araştırmalarda kahverenginin insanlar üzerinde negatif bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu renkte tasarlanmış mağaza ve işyerlerinde insanlar çok fazla kalmak istemezken, beyaz tonlarıyla tefriş edilmiş mağaza ve işyerlerinde daha fazla vakit geçirmek istedikleri, daha rahat ettikleri bilinmektedir. Bu nedenle iş görüşmelerine giden kişilerin kahverengi giymemeleri tavsiye edilir.

Koyu Kırmızı:

Esrarengiz, egzotik, ciddiyet ifade eder.

Açık Mavi, Pembe, Soluk kırmızı ve diğer pastel tonların, annelik, dişilik, çocuk maması ve şefkat duygusunu çağrıştırdığı saptanmıştır.

 

aksal bilisim kurumsal kimlik

aksal bilisim kurumsalkimlik

Markanız arkanızdan sizin hakkınızda ne söylüyor?

Mevcut logonuz eskidiyse ya da müşterileriniz sizin asıl yaptığınız iş konusunda karışıklık yaşıyorsa, size yeni bir yön gösterebilir ve sizi gerçekten yansıtan bir marka kimliği oluşturmanıza yardımcı olabiliriz.

Enteresançizgi kurumsal kimlik şirket imajınızı yükseltirken, dış dünyaya,hedef kitlenize hatta rakiplerinize güçlü bir imaja sahip görünmenizi sağlıyoruz.

Kurumsal kimlik hizmetleri kapsamında Enteresan Çizgi Logo ve Web tasarımı ve temel stratejileri doğrultusunda Markanıza Değer Katıyoruz.

Enteresan çizgi markaların hedef kitlelerine hitap eden kurumsal kimlik çalışmaları, web tasarımları, logo tasarımları hizmeti veren ajanstır.

kurumsal-kimlik-3

kurumsal-kimlik-3

Enteresan Çizgi Kurumsal Kimlik ajansı faaliyet gösterdiğiniz sektörde bende varım diyebileceğiniz kreatif imaj çalışmaları yapan ajanstır.

Kurumsal kimlik çalışmalarının içeriğinde neler olması gerektiği ile ilgili yazımızı kurumsal kimlik ajansı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Enteresan Çizgi olarak markanıza özel logo tasarım, kurumsal kimlik ve web tasarım hizmetleri vermekteyiz. Enteresan fikirler ve ekonomik çözümler üretiriz.

Enteresan Çizgi yapmış olduğu tüm profesyonel tasarım projeleri ile markaları hedef kitlesiyle daha kolay buluşturmayı başaran kurumsal kimlik ajansıdır.

Enteresan Çizgi Kurumsal Kimlik tasarımı, web tasarımı, katalog tasarımında başarı ile oluşturduğumuz creative tasarımlarımız, bizi size anlatacaktır…

Kurumsal Kimlik Ajans arayışınız mı var o halde doğru adrestesiniz. Yaptığımız çalışmalar ile markaları müşterilerine yakınlaştırarak geleceğe taşıyoruz.

Enteresan Çizgi Kurumsal Kimlik ajansı faaliyet gösterdiğiniz sektörde bende varım diyebileceğiniz kreatif imaj çalışmaları yapan ajanstır.

 

20 Ekim 2016
web sitesi ödülleri

Web Sitesi Ödülleri Firmalar

  2016 yılı web sitesi ödülleri ni veren kuruluşlar ve bu ödülleri almaya hak kazanan web tasarım ajanslarının nasıl bir yol izlediği ve nasıl ödül alınabileceği […]
18 Eylül 2016
yonetim_panelli_web_tasarim

Yönetim Panelli Web Tasarım

  Yönetim Panelli Web Tasarım Enteresan çizgi web tasarım ajansı olarak Müşterimize istedikleri zaman yazı ve resimlerini ekleyebileceği değişiklik ve düzeltmeleri yapabileceği Yönetim Panelli Web Tasarım dizayn […]
17 Eylül 2016
Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Google’da Üst Sırlarda Yer Alma

  Google’da Üst Sırlarda Yer Alma   Herkese merhabalar! Bugünkü blog yazımızda çoğu kişi tarafından merak edilen ve bir hesaplaması var mıdır diye sürekli araştırılan bir […]
9 Eylül 2016
slogan_olusturma

Gelişmiş Web Tasarım Araçları

Gelişmiş Web Tasarım Araçları Web tasarım sitesi yaptıracak firma ve markaların bilmesi gereken birçok web tasarım programı bulunmaktadır. Her web tasarımcısının ve her web  programcısının kendine özgü kütüphanesi bulunmaktadır. Web […]
16 Mayıs 2016
kurumsal_kimlik

Kurumsalkimlik

    Kurumsalkimlik Kurumsalkimlik tanım olarak, bir firmanın, bir mal ya da hizmetinin adını ve markasını, yaptığı işi, çalışanları ve hizmet anlayışı gibi birçok konuyu kapsayan […]
13 Mayıs 2016
web_ajansi

Web Ajansı Tasarım Süreçleri

  Web Ajansı Tasarım Süreçleri İnternetin yaşadığı bu büyülü değişim ve gelişim ile birlikte mobil cihazlarında gelişme gösterdiği gündelik hayatta da bizlere yeniden kaliteyi ifade eden […]
10 Mayıs 2016
Bakırköy Web Tasarım hizöetleri_nedir

Web Tasarım Hizmetlerimiz

Web tasarım hizmetlerimiz ; almak istiyorsanız hizmet alacağınız web tasarım ajansı veya web tasarım firmasını çok iyi seçmeniz gerekmektedir.   Amatör bir firma ile çalışırsanız basit […]
7 Mayıs 2016
seo_uyumlu_web_tasarim

Kurumsal Ajans

Kurumsal Ajans – Reklam Ajansı Kurumsal Ajans hizmetleri; firma ve markanızın kurumsal olan hedef kitle ile buluşmanızı sağlayan görünür ve duyulur her türlü işlemlerin hazırlanmasını sağlayan kurumdur. Yaratıcılık […]
5 Mayıs 2016
kurumsal_kimlik

Kurumsal Kimlik Ajansı

  Markalar kendi sektörleri arasından sıyrılmanın ve öne çıkmanın giderek daha önemli ve zor hâle geldiği bu iş ve rekabet dünyasında, tüm paydaşlarla sağlıklı iletişim kurabilmek, […]
25 Nisan 2016
enteresan_web_tasarim

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılır

  Profesyonel Web tasarımda kreatif fikirler! Profesyonel Web Tasarım Nasıl Yapılır ? Özellikleri nedir? Özgün bir web tasarım işletmeye ne gibi farklılıklar katabilir? Web tasarım gelişmiş teknolojilerin […]
21 Nisan 2016
tbt

Sosyal Medya Ajansı

  Sosyal Medya Ajansı Marka ve kurumların Reklam – Pazarlama faaliyetlerinde Sosyal medyanın gücünden en üst verimi sağlayabilmek için, bir sosyal medya ajansı ile çalışmaları ve […]
18 Nisan 2016
web tasarım blogu

SEO ve En Çok Kullanılan Seo Terimleri

  SEO NEDİR? Hedef kitle zirve sıralamasında Seo ve en çok kullanılan Seo Terimleri İngilizce Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşan SEO, arama motoru iyileştirmesinin  kısaltması olarak […]
14 Nisan 2016
haritaya_firma_kayit

Google Maps firma ekleme

Google Maps firma ekleme   Google Maps firma ekleme ; SEO aracılığı ile firma ismimizin ve web sitemizin anahtar kelimelerle üst sıralarda yer almak artık çok […]
6 Nisan 2016
Deep Web

Deep Web

  Nedir Bu Deep Web Dedikleri? Deep Web ; bildiğiniz internetten farklı, herkesin erişimine açık olmayan ve özel ağlarda barınan sitelerin olduğu bir alandır. Öyle bilgisayarınızı açıp […]
4 Mart 2016
web_siteniz_yoksa

İstanbul Web Ajans Hizmetleri

İstanbul Web Ajans Hizmetleri Web Ajans arayışınız mı var o halde doğru adrestesiniz. Yaptığımız çalışmalar ile markaları müşterilerine yakınlaştırarak geleceğe taşıyoruz. Kreatif,etkileyici ve aramamotoru dostu özgün […]
29 Şubat 2016
kurumsalkimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

  Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?  Kurumsal Kimlik Tasarımı , bir kurumun şirket içi ve şirket dışında duruşunu ve pazarlamada (marketing), görünen yüzü ve kurumun kendini ifade […]
8 Eylül 2015
istanbul-web-tasarim

Spam Nedir ?

  Spam Nedir? Spam Nedir? SPAM oldukça uzun bir geçmişe dayanan bir kavramdır. Birleşik Devletler Posta Teşkilatının kurulması ile birlikte 20. y.y. başlarında SPAM postalar tüm ülkeye […]
30 Mart 2015
Responsive Web Tasarım Kullanıcılara_Faydası

Responsive Tasarım

Responsive Tasarım, söylemini son bir kaç yıldır oldukça fazla duymaktayız. Çokça duyduğumuz Responsive Tasarım ne anlama geliyor öncelikle bi bakalım.  Responsive Tasarım Nedir?  Responsive Tasarım; bilgisayar, […]
20 Mart 2015
kurumsal_kimlik

Kurumsal Kimlik Nasıl yapılır

Kurumsal Kimlik nasıl yapılır ? Kurumsal Kimlik, bir kurumun, şirket içindeki ve şirket dışındaki duruşunu ve davranışlarını temsil etmesine verilen isimdir. Artık günümüzde birçok kurum ve […]
12 Mart 2015
İletişim

Tam Hizmet Ajansı

Tam Hizmet Ajansı, tanımı kurum ve kuruluşlara hertürlü danışmanlık ( Medya, Reklam, Fuar, Seminer, Tasarım, Baskı, Promosyon vs. gibi ) hizmetleri sunan profesyonel kişilere denmektedir. Ajanslar […]
6 Mart 2015
etkili_web_tasarim_analizleri

Kurumsal Kimlik Tasarımı

  Kurumsal Kimlik Tasarımı Kurumsal kimlik tasarımı nedir? Kimlere yaptırılır? Neden gereklidir?  sorularınıza cevap bulmanız için hazırlanan makalemizde cevaplarınıza ulaşabileceksiniz. Kurumsal Kimlik Tasarımı tanım olarak, bir […]
16 Aralık 2014
Web Arayüz Tasarımı

Kurumsal Marka İmajı

Şimdilerde bir kurumsal marka imajı denip durmaktayız. Peki nedir bu Kurumsal marka imajı ? Kurumsal marka olabilmek için üreticiler isimleri ürünlerine verilmese bile yapılan reklamlar sayesinde […]
2 Aralık 2014
pazarlamada_sanal_farkindalilik

Profesyonel Kurumsal Kimlik Hizmeti

Profesyonel Kurumsal Kimlik Hizmeti Kurumsal Kimlik ;Markanızı oluşturan en büyük etkendir. Kurumsal kimlik tasarımı arkanızın lansmanından fuar organizasyonlarına, son müşteri hedeflerine kadar birçok faktörü etkileyen, unsurdur. […]
8 Temmuz 2014
kurumsal_kimlik

Başarılı Kurumsal Kimlik

Başarılı Kurumsal Kimlik Ajansı olan Enteresan Web Firmanızı analiz ederek, profesyonel Çözümler üretmektedir. Başarılı Kurumsal kimliğinizi oluştururken ajansınızın firmanızı iyi analiz etmesi çok önemli bir unsurdur. Ajansınız […]
7 Temmuz 2014
Eyüp Web Tasarım

Markalaşma Yolunda Kurumsal Kimliğin Önemi

Profesyonel Kurumsal Kimlik Hizmetleri veren Enteresan Çizgi ajansımız Markalaşma yolunda firmanıza en iyi hizmeti sunuyoruz. Kurumsal kimlik tasarımını, sadece logo ve resmi evraklardan oluşan basit bir […]
7 Temmuz 2014
kurumsal_kimlik_fiyatlari

Kurumsal Kimlik Fiyatları

Kurumsal Kimlik Fiyatları Kurumsal Kimlik Fiyatları , hizmeti veren kurumsal kimlik ajansına göre değişmektedir. Bu değişiklik okadar farklılık göstermektedir ki, %400, %500 fark olabilmektedir. Peki nasıl oluyorda, […]
7 Temmuz 2014
profesyonel_kurumsal_kimlik_ajansi

Profesyonel kurumsal kimlik ajansı

Profesyonel kurumsal kimlik ajansı , tasarım ve  creative çalışmaları ince ince dokuyan profeyonel ekib bütünüdür.Herşeyin başında tasarım geliyor. İlk önce web tasarım nedir? kısaca deyinelim. Tasarım kelimesi […]