KURUMSAL KİMLİK AJANSI

12 Yıllık deneyimi ile , uluslararası birçok markanın ihtiyacı olan kurumsal kimlik Tasarımı , tasarımları yapan enteresan Kurumsal Kimlik ajansı.

Dijital dünyanın tüm avantajları için kurumsal kimlik ajansı olarak sizlere sunuyoruz. İyi hazırlanmış ve sunulmuş kurumsal kimlik, kurumunuzun imajınızı yükseltirken, dış dünyaya güçlü görünmenizi, markanızın hafızalarda yer edinmesini sağlayacaktır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir? 

Kurumsal Kimlik Tasarımı , bir kurumun şirket içi ve şirket dışında duruşunu ve pazarlamada (marketing), görünen yüzü ve kurumun kendini ifade etme şeklidir. Kurumların markalarının daha etkili kullanılması ve bütünlük teşkil etmesi amaçlanır.

Başarılı bir kurumsal kimliğin firmanıza katacağı değer;

Başarılı kurumsal kimliğin kazancı tabi ki hemen olmayacaktır. Bu tamamen geleceğe yatırımdır.

Şu şekilde düşünelim; yan yana konmuş tanıtılan iki araç ortak özellik olarak baktığımız da dört tekerlekli, farları, kapısı, koltuğu, gaz ve fren pedalı v.s. olan birde buna klasik siyah renk diyelim bir araçtan en çok beklentimiz seni istediğin yere götürüyor olması değil mi?   Sonuçta amaçlanan ulaşım olduğuna göre.

Kurumsal Kimlik Ajans Hizmetleri

Profesyonel firmalar için; özel olarak logo tasarımı, resmi evraklar tasarımı ve marka danışmanlığı hizmetlerinin tamamını kapsar.Kurumsal Kimlik hizmetini profesyonel ekibi ile enteresan fikirler ve özel tasarım teknikleri ile hayata geçiren enteresan çizgi ajans hizmetleri sunmaktadır. Kurumsalkimlik hizmetleri kapsamında firmalara özel çözüm sunan ajansımız uluslararası tasarım çalışmaları yaparak, kendi alanın da bir çok başarıya imza atmıştır.

Enteresan Çizgi dijital kurumsal kimlik Ajansı ile firmaların markalaşma sürecini yöneterek, enteresan fikirler geliştirir ve hazırlar.

Kurumsal kimlik çalışmalarının amacı; kurumları tarihsel, kültürel, coğrafi, ticari, ekonomik, sosyal, işlevsel kimliklerini, kuruluş amaçlarını, ideallerini, ürün ve hizmetlerini, sektörel durumlarını en az çaba ile en kısa zamanda ve en etkili biçimde hedef kitleye ulaştırmaktır.

Kurumsal Kimlik tüm şirketlerin ve markaların ihtiyacı olan marka değeri algısını hedef kitlede oluşturmanın ilk ve temel yoludur. Kurumsallık tüm dünyada ilk aranan ve sorgulanan ana kriter olduğunu herkes gibi sizinde bildiğiniz kesindir. Peki bu kurumsallık olgusunun altında ne yatmaktadır ? Kurumsal kimlik , kurumsal tasarım nedir?

Kurumsal Kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir.

Kurumsal Kimlik Ajans Seçimi

Kurumsal Kimlik Ajans seçimi yapan firmaların, öncelikle  paket yerine ihtiyacı olan kurumsal kimlik argümanlarını, belirlediği önceliklere uygun uzman ajanslarla çalışması, kısa sürede daha başarılı sonuçlar almasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte firmanın ne istediğini bilmesi kadar kurumsal kimlik ajansının da sizi iyi analiz etmesi, firma hedeflerinizi anlayabilmesi ve bunu en iyi şekilde inşa etmesi de çok önemli.

Kendinizi bir kurumsal kimlik ajansına bırakabilmeniz için o ajansın bu alanda ki profesyonelliğine, yaptığı işlere ve çalıştığı markalara bakmak ve incelemek gereklidir.

Malum sizde biliyorsunuz ki yeni kurulmuş 2 çalışanı olan bir ajansın belirgin referansı olmayacağı gibi sizin için başarılı bir kimlikte oluşturamayacaktır. Profesyonel ve yeteri kadar tecrübe edinememiş bir ajansla yapılan çalışma siz çokta uzun vadeye taşımayacaktır.

Eğer ki bir var olan sürecinize bir kurumsal kimlik yüzü edinmek istiyorsanız,

Sizin bize ihtiyacınız var demektir. Profesyonel ve yaratıcı ekimizle biz her zaman sizinleyiz.

Kurumsal kimliği ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

1-) Çalışmak istediğiniz Kurumsal kimlik ajansını bulduğunuzda yapmanız gereken ilk şey tam olarak nasıl bir çalışma yapılmasını istiyorsanız, eksiksiz anlatıp kendinizi ifade etmeniz olacaktır. Sizin vermiş olduğunuz bilgilere dayanarak Ajansınızın yaptığı ilk çalışma bilgiler doğrultusunda kontrol edilir.

2-) Bir diğer tasarım unsuru ise, bu zamana kadar yapmış olduğu işlerin referans listesidir.

 Kurumsal kimlik ajansı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar:

* Kurumsal Kimlik Ajansınız geçmiş referanslarında ne tarz işler yapmış.

* Kurumsal kimlik tasarımını oluştururken nelere dikkat etmiş.

* Firma analizi yaparken dikkat ettiği hususlar neler ?

* Firma kurumsalına özgü çizgi ve renkleri neye göre düzenliyecekler ?

* Konsept çalışma hazırlanırken dikkat edilecek hususlar ?

* Kurumsal Kimlik Ajansınızın verdiği cevaplar sizi tatmin ederse hiç çekinmeden firmanızın öz kimliğini ajansınıza teslim edebilirsiniz.

Kurumsal kimlik ajansının en büyük görevi creative kurumsal kimlik tasarımı oluşturmaktır. Oluşturulan fikir dahilinde baskı materyallerini baskıya uygun şekilde hazırlayarak müşteriye teslim etmelidir. Müşteri talebi dahilinde baskı sürecini de kurumsal kimlik ajansı takip eder.

kurumsal kimlik ajans
kurumsal kimlik tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Hedef kitlenin ilgisini markanız üzerine çekebilme de başrol renklere düşer. Renklerin hayatımızdaki değerlere göre anlamları vardır. Bu anlamlar kurumsal kimlik tasarımı  yapılırken de etkilidir.

Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken renk anlamları, etkileri kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü her firmanın sektörüne göre ayrı bir renk dili vardır. Mesela traktör firması için pembe renk kullanmak son derece yanlış ve komik olur.

Kurumsal Kimlik Tasarımı , bir kurumun şirket içi ve şirket dışında duruşunu ve pazarlamada (marketing), görünen yüzü ve kurumun kendini ifade etme şeklidir. Kurumların markalarının daha etkili kullanılması ve bütünlük teşkil etmesi amaçlanır.

İyi hazırlanmış ve sunulmuş kurumsal kimlik, kurumunuzun imajınızı yükseltirken, dış dünyaya güçlü görünmenizi, markanızın hafızalarda yer edinmesini sağlayacaktır. Kurumsal Kimliğiniz sayesinde kazandığınız imajınız reklam yatırımlarınızda da çok fazla maliyetlere girmeden etkisini her zaman hissettirecektir.

Günümüzde birçok kuruluş artık kalite anlayışını benimsemiş ve kurumsallığını sunma çabası ve gayretine girmiştir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatları 

Çalışmasını yapacağınız kurumla ilgili bilgileri analiz ederken kurumun geçmişini, kültürünü ve anlayışını göz önünde bulundurursanız eğer doğru rengi de bulursunuz. Yapılan tüm çalışmalar bir bütünü oluşturacağından tüm parçalarda birbirine uyumlu olmalıdır.

Yine de renk seçiminde; sektör, hedef kitle ve kurumun psikolojik olarak vermek istediği mesaj gibi hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

Başarılı bir kurumsal kimliğin firmaya katkıları nelerdir?

Kurumsal Kimlik çalışmalarında yaptık hemen kar elde edelim anlayışı tamamen yanlıştır. Siz firmanıza yapmış olduğunuz bu çalışma ile firmanın geleceğine yatırım yapmış olmakta olduğunuzu kesinlikle unutmayın!!!

Kurumun kendisiyle ilgili vermek istediği mesaj ne ise, bu yolla verilir.

Başarılı bir kurumsalkimlik çalışması yapabilmeniz için en önemli unsurlardan biri çalışmasını yapacağınız firmanın tüm bilgilerinin eksiksiz ortaya konmasıdır. Bu Bilgiler size nasıl bir çalışma yapılabileceği hakkında yol gösterip, fikirlerinize ışık tutacaktır.

Yukarıda belirtilen içerik ve kaliteye önem vermesi Kurumsal kimlik fiyatları nı belirler.

kurumsal kimlik tasarimi fiyatlari
kurumsal kimlik tasarım

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neden Gerekli ?

Kurumsal kimlik tasarımı nedir? Kimlere yaptırılır? Neden gereklidir?  Kurumsal Kimlik Tasarımı tanım olarak, bir firmanın, bir mal ya da hizmetinin adını ve markasını, yaptığı işi, çalışanları ve hizmet anlayışı gibi birçok konuyu kapsayan kurum kimliğidir. Bir başka deyişle kurumsal kimlik tasa, kurumun vizyon, misyon ve değerlerine ait görsel, fiziksel ve duyusal olarak kendini ortaya koyması ve sektöründeki alanda kendini pazarlamasıdır. Çünkü işletmeler ve onların markaları, kurumsal kimliklerinin etki gücü ile pazarda daha iyi yer edinebilmektedir. Bu açıdan kurumsal kimlik doğru ve tutarlı bir şekilde geliştirilmelidir.

Enteresan Çizgi kurumsal Ajans hedef kitleye odaklı , logo tasarımı, Kurumsal Kimlik Tasarımı, marka danışmanlığı ve Dijital Pazarlama hizmetleri verir.

Kurumsal kimlik çalışmaları birçok evreden oluşur. kurumsal kimlik çalışmalarına başlarken üzerinde iyi düşünüp doğru karar vermek gerekir. Markanızın kurumsallığı hedef kitle üzerinde bir kez oturduktan sonra değişiklik veya güncelleme yapmak çok zor olacaktır. İnsanların gözünde olgu yaratmak var olanı güncellemekten daha kolay olduğu varsayılır.

Markanın güçlü bir etki yaratması ve kalıcı bağlar kurması ilk önce kendisini görsel olarak nasıl ifade ettiğine bağlıdır.

Firmanızın çizgi altı ve çizgi üstün marketing strajilerine ve kurum kimliğine ihtiyacı vardır. Marka oluşturmak için ilk aşama çizgi altı kurumsal kimlik tasarımlarının ve stratejilerinin oluşturulmasıdır.

İlk önce kurumsal kimlik tasarımı nedir? kısaca deyinelim. Tasarım kelimesi İngilizce ve Fransızca da kullanılan “desing” kelimesinin karşılığı olarak  kullanılmaktadır. Desing kelimesi Latince bir kelime olup, Tasarım kelimesinin yerine kullanılmaktadır. Tasarım algılama ve kavrama arasındaki bir zincir gibi bağlama aracı olmaktadır. Öznel Kişiye özgü olamayan kanıtlanabilir olduğundan dolayı önemsiz ayrıntılara değil, önemli özellliklere dikkat çekmektedir.

kurumsal kimlik tasarımı kurumun  yaptığı faaliyetlere “kişilik, ilke, misyon ve vizyon” kazandırması anlamına gelir. Peki şirketler veya kurumlar neden kurumsal kimliğe ihtiyaç duyarlar  ve neden duymalıdırlar? Kurumsal kimliğimiz bir kurum veya kuruluşun görünen yüzünün aynası gibidir. Kurum ve kuruluşların kendini ifade etme şeklidir aynı zamanda ve bu ifade belli sınırları çizilmiş üzerinde bir çok değişiklik ve çalışmalar yapılmış ve doğru bir biçimde yapıldıysa değiştirilemez nitelikteliğe sahiptir.

kurumsal kimlik tasarımında en önemli kısım öncelikle logo tasarımıdır. Başlangıç noktası ve en önemli yapı taşı olan logo tasarlanırken uygulama alanları çok iyi düşünülmeli, teknik olanaklar göz önünde bulundurulup her alanda tutarlı bir şekilde uygulanabilirliği hesaplanmış olmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı , markanızın yüzünü ve prestijini oluşturan , marka değerinizi yükselten bir bütündür. Enteresan Çizgi profesyonel marka hizmeti  veren ajanstır.
Kurumsal Kimlik Tasarımında Dikkat edilmesi Gerekenler

KurumsalKimlik Tasarımı oluşturulurken  kimliği belirlenen kurumu anımsatacak logo, amblem  çalışma yapılan firmayı tam anlamıyla ifade edebilmektedir. Öyle ki bu çalışma çalışanların giydigi iş kıyafetlerine, antetli kağıtlarına, kart vizitlerine, fatura ve makbuzlarına, zarflarına kadar herşeyi ile bir bütün oluşturmalıdır.

İmzamızı nasıl farklı farklı atamıyorsak, kurumsal kimlikte firmaların imzası olması sebebiyle bu yönüyle değişikliğe kapalıdır. Yukarıda da belirttiğim gibi firmaların büyüklüğüne ne olursa olsun Kurumsal Kimlik  firmaların yapı taşlarının en başında gelmektedir.

Kurumsal firma veya kuruluşlara imaj kazandırarak, son kullanıcı yani hitap ettiği müşteri veya hedef kitlesindeki bilinilirliğini arttırarak, hizmet ve ürünlerin tanıtılmasında büyük ve etkin rol oynamaktadır. Dışarıdan bakıldığında sadece bir logo tasarımı olarak görülse de çoğu zaman sadece logo kendi başına yeterli olmayabiliyor. Çok katmanlı şekilde yönetilen büyük kurumsal firmalarda, firmayı kendi vizyon ve araçlarıyla kuran ve geliştiren herkes için ortak bir tanıma sahip olan bir kimlik sistemi de gereklidir.

Kurumsal kimlik bir bütün olarak ele alındığından kartvizitinizden, logonuza, resmi evraklarınızdan promosyonlarınıza kadar firmanızı yansıtarak, daha güçlü ve ciddi duran bir imaj kazanmanızda da etkin rol oynar.

Ajans ekibimiz, Kurumsal Kimliğin önemini biliyor ve marka kimliğinizi oluştururken size ve müşterilerinize en kalıcı etkiyi yaratacak çalışmaları sadece hayata geçiriyoruz.

kurumsalkimlik
kurumsal kimlik nasıl yapılır

Kurumsal Kimlik Nasıl Yapılır ?

 • Çalışma yapılacak firmanın analizleri çıkarılmalı.
 • Müşteri kitlesinin kimler olduğu belirlenmeli.
 • Görsel hafızamızda yer edebilecek, akılda kalacak bir çalışma olmalı.
 • Yapılacak tasarım özgün olmalı, firmanın tanımını göz önüne birebir serebilmeli.
 • Profosyonel Kurumsal Kimlik çalışmasıyla firma rakiplerinden bir adım daha ileride olmalı.

Kurumsal Kimlik çalışmanızı yaptırırken, amatör ellere firmanızı teslim etmeyin.Hazır ve 1- 2 saatte oluşturulmuş logo ve amblem tasarımlarından kaçının, Firmanızın ilk izlenimini logonuz oluşturmaktadır. Logonuzun hitap ettiğiniz kitleye neler hissettirdiği, kullaılacak renkler yapılan illustrasyon hesaplanarak yapılmalıdır. Unutmayın kurumsal kimliğiniz sizinla tanışacak olan yeni müşterilerinize işinizi ne kadar profesyonel yaptığınızı anlatan ilk prestijinizdir.Bizim önerimiz Tüm kurumsalınız için iyi bir bütçe ayırmanızdır.

Kurumsal Kimlik tasarım çalışmalarının önceliği logo ; amblem typography ve logo kimliğidir. Logo renk analizlerinden tüm ölçeklendirme çalışmalarına kadar hepsi bir bütün olarak ele alınarak yapılmalıdır. Logo tasarımları kurumsal kimliklerin altyapısını oluşturulduğundan dolayı temel alınan klavuzdur.

Tüm bu yorucu ve sancılı geçen sürecin sonunda ortaya çıkan ve gerektiği kadar sayfadan oluşan bir “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” o kurumun fiziksel yapısının yanında ruhunu da yansıtır.

Kurumsal Kimlik tasarımı; Creative ekip tarafından özenle hazırlanan ve marka imajınızı yükselten çalışmalar bütünüdür.

Enteresan Çizgi Markanıza özel tasarımlarla logo tasarımı yapan profesyonel ajanstır.

Enteresan Çizgi hedef kitleye odaklı kurumsal kimlik tasarımı web tasarımı, logo tasarımı ,  ve marka danışmanlığı hizmeti veren profesyonel ajanstır.

Kurumsal Kimlik Tasarımının Marka ‘ ya Faydaları

Kurumsal Kimlik Tasarımda kararlılık:

Profesyonel kurumsalkimlik tasarımcıları ile çalışın. Tasarım çalışmalarını uzun vadeli yapın. İstikrarlı bir şekilde tasarımlarınıza devam etmeniz marka imajınız için oldukça önemlidir.

Pazarda en önemli rakip olarak yerinizi alın.

Ustalıkla tasarlanan pazarlama faaliyetleri sizi sektörde önemli bir oyuncu yapar. Yeni bir şirket olsanız bile güçlü bir görsellikle potansiyel müşterilerinize kaliteli bir şirket imajı verebilirsiniz.

Farklı olun:

Kurumsal kimlik tasarımlarınızı rakiplerinizden farklı yapmak ve yenilikçi bir yaklaşım sergilemek, markanızını pazarda ayrı bir yerde konumlandırmanıza yardımcı olur.

Markanızın Hatırlanma Değeri:

Güçlü ve tutarlı bir kimlik sayesinde, müşterileriniz markanızı hatırlar ve satın almada bu değer önemli bir rol oynar.

Bir şirket ya da ürünle karşılaştığımızda, ilk izlenim kurumsalkimlik tasarımı sayesinde oluşur.

Kurumsal Kimlik Örnekleri ve tasarımı, faaliyet gösterdiğiniz sektörde kendinizi kanıtlamak ve gösterebilmek için yapılan imaj çalışmalarıdır.

kurumsal kimlik marka
marka-tasarimi

Kurumsal Kimlik Aşamaları

Markalara kurumsak kimlik oluşturulması bir takım aşamalardan geçen ciddi ve sistemli çalışmalar gerektiren süreçtir. Bu süreç içerisinde hem kurumsal kimliği yenilenen firmanın hem de çalışmaları üstlenecek Marka danışmanlık ajansının üstleneceği görevler olacaktır.

Marka tasarımı, yeni kurulan markalara hazırlanabileceği gibi, çok daha önce kurulmuş ve hali hazırda bir görsel kimliği bulunan markalar içinde çok doğru bir hamle olacaktır. Yıllardır hizmet veren şirketlerin kurumsal kimliğinin yenilenmesi, gerek firma çalışanlarının motivasyonu açısından, gerekse müşterilerin marka görüşünün, pozitif olarak gelişmesi açısından çok önemlidir.

Firmaların kurumsallaşma sürecinin iki ana başlık altında yürütüldüğünü söyleyebiliriz. İlki, firmanın içyapısındaki kurumsal düzenin kurulum aşamalarından, diğeri ise firmanın medyaya yansıyan görsel yüzünün hazırlandığı tasarım çalışmalarından oluşmaktadır. Biz bu yazımızda kreatif reklam ajansının yapacağı işi, yani görsel marka tasarımı sürecini inceleyeceğiz.

Kurumsal kimliğinizin ihtiyacı olan kurumsalkimlik çalışması, tüm yaratıcı tasarımları ve fikirleri sizin için üreten ENTERESAN ÇİZGİ ajansı tutarlılık ve güven göstergesi olan kimlik çalışmalarının önemini bildiğinden kurum imajına en uygun kurumsal kimlik çalışmaları yapar. Geniş bir müşteri portföyüne sahip ENTERESAN ÇİZGİ yaptığı başarılı ve akılda kalıcı kurumsal çalışmaları ile adından sıkça söz ettirmektedir. ENTERESAN ÇİZGİ ayrıca mobil Yazılım mobil reklam , web sitesi tasarımı gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Kurumsal Kimlik Hizmetleri Nelerdir ?

İşletmeniz ve markanızın hedef kitle ile bir araya gelebilmenizi sağlayan görsel ve işitsel her türlü iletişim ve etkileşim işlemlerin hazırlanmasını sağlayan kurumdur. Ajanslar, medya planlama ve satın alma, müşteri yönetimi ve araştırma hizmetlerinin tümünü sunan ajanslardır.  Kurumsal Ajans hizmetleri logonuzun tasarımından tutun web tasarımı, katalog tasarımı ve sloganınızın nasıl olması gerektiğine kadar süreç içerisinde alacağınız tüm reklam hizmetlerini creative fikir ışığında gerçekleşen hizmettir.

Hedef kitlesine doğrudan ve kısa vadede ulaşmak isteyen marka ve firmalar sık sık tasarım ajansları ile çalışmayı tercih ederler. İnşaat sektörü, gıda sektörü, hizmet sektörü, e-ticaret gibi birçok sektörden kuruluşlar büyüme hedeflerini tasarım ajanlarının verdiği ve kattığı creative fikirler ışığında belirleyerek etkili sonuçlar elde ederek hayata geçirmişlerdir.
Tasarım Ajansı ve hizmetleri;

 • Web sitesi tasarımı
 • Web sitesi yazılımı
 • Logo tasarımı
 • Kimlik asarımı
 • Ambalaj tasarımı
 • Banner tasarımı
 • Katalog tasarımı
 • İnternet reklamcılığı
 • Sosyal medya yönetimi
 • Sosyal medya reklamları
 • Google adwords reklamları
 • Facebook reklamları
 • Arama motoru optimizasyonu
kurumsal-kimlik-rehberi
kurumsal kimlik asamalar

Kurumsal Kimlik Proje Süreci Nasıl Oluşur ?

Ön görüşme ve Analiz:

Öncelikle firmanızı analiz ederek, hedef kitlenizi belirleyerek ve istekleriniz doğrultusunda size özgün tasarımlar ile yolumuzda ilerliyoruz.

Enteresan fikrimiz var!

Enteresan kişilerden oluşan ekimiz ile sizden gelen brief üzerinde tartışıyor ve istekleriniz doğrultusunda en uygun fikir ile tasarım sürecinize devam ettiriyoruz.

Onay Aşaması

Tasarıma başlanılan projeler tüm detayı ile hazırlanır sizin onay ve beğeninize sunulur. Ola ki bu çok düşük ihtimalde olsa beğenmediğiniz takdirde çalışma yenilenir veya isteğiniz yerde tekrar düzelmeler yapılır.

Birlikte büyüyoruz

Tüm bu aşamaların düzgün bir şekilde yürüyebilmesi için Enteresan Çizgi Tasarım Ajansı, İşini tüm kalitesiyle yapmaktadır.

Enteresan Çizgi , teslim aldığı her projeyi ciddiyetle ele alarak, yüksek kalitede ve zamanında teslim etmeyi ilke olarak benimsemiştir. Enteresan Çizgi ile tasarım projelerinizde hedef kitleniz üzerinde vurgulamak istediğiniz ürün veya hizmetin anlaşıla bilirliğine özen gösterirken pazarlamasını yaptığınız kurumsal firmanızın çizgisini de markalaşma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kurumsal Kimlik Klavuzu / Rehberi 

Klavuz, kurum kimliğini oluşturan tüm tasarım öğelerinin kullanım biçimlerini açıklayan rehberdir. Kılavuz; logo, amblem gibi tanıtıcı işaretlerin yazı karakteri, punto, renk, ölçüler gibi tüm özelliklerini belirtmenin yanı sıra bu işaretlerin bayrak, flama, afiş, antetli kağıt gibi yüzeylerde uygulanış biçimlerini açıklar.

Ajansımız işletmelerin  kurum kimliğinin bütünlüğünü sağlamak için, hizmet birimleriniz ve bağlı kuruluşlarınız ile ortak kimliğinizi oluşturarak grafik, görsel öğelerin standartlarına ilişkin bir çalışma yapar ve kılavuzunuzu oluşturur.

Kurumsal kimliğinizi ifade eden ve tanımlayan bu kılavuzdaki her bir unsurun gerektiği yerlerde, tarif edilen standartlarda hassasiyetle kullanılması, kurumsal bütünlüğünüzün devamlılığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Enteresan Çizgi ajansı işletmelerin görsel ve algısal iletişimine dair ortak bir dil oluşturmak üzere hazırladığı bu kılavuzlar, aynı zamanda işletmenizin kurumsal itibarını oluşturmakta ve tüm uygulamalarda sahip olduğumuz bu ortak dilin kurumun fiziksel yapısının bir yansıması olarak hedef kitleye ulaşmasını sağlamaktadır.

Enteresan Çizgi işletmenizin kurumsallığını hedef kitleye en iyi şekilde yansıtacak Marka Kılavuzu oluşturan ajanstır.

kurumsal-kimlik1
kurumsal kimlik asamalar

Marka Kimliğinde Kurumsal Kimlik Tasarımı Ana Tasarımları Nelerdir?

 • Marka oluşturulması
 • Kimlik tasarımı
 • Logo tasarımı
 • Web tasarımı
 • Tüm reklam argümanları ve tasarımları

Kurumsal kimliğinizin ihtiyacı olan kurumsalkimlik tasarımı, tüm yaratıcı tasarımları ve fikirleri sizin için üreten ajans tutarlılık ve güven göstergesi olan kurumsal kimlik çalışmalarının önemini bildiğinden kurum imajına en uygun kurumsal kimlik çalışmaları yapar. Geniş bir müşteri portföyüne sahip ajans  yaptığı başarılı ve akılda kalıcı kurumsal kimlik çalışmaları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ajans  ayrıca mobil yazılım mobil reklam, web sitesi tasarımı gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Başarılı Kurumsal Kimlik Klavuzunun Markaya Katkıları

Marka çalışmalarında yaptık hemen kar elde edelim anlayışı tamamen yanlıştır. Siz firmanıza yapmış olduğunuz bu çalışma ile firmanın geleceğine yatırım yapmış olmakta olduğunuzu kesinlikle unutmayın!!!

Kurumun kendisiyle ilgili vermek istediği mesaj ne ise, bu yolla verilir.

kurumsal kimlik ajansi
kurumsal kimlik ajanslari

Kurumsal Kimlik Öğeleri Nelerdir ?

Marka kimliği çalışması kapsamında düşünülmesi gereken materyaller 2 bölümde incelenmelidir;

 1. Kurum içi Öğeler;
 • Amblem / Logotayp kullanım standartları
 • Antetli kağıt tasarımı
 • Devam kağıdı tasarımı
 • Zarf tasarımı
 • Kartvizit tasarımı
 • Dosya tasarımı
 • Bloknot tasarımı
 • Haberleşme formları
 • Kurum içi yönlendirmeleri
 • Muhasebe dokümantasyonlarının tasarımı (Fatura, İrsaliye, Makbuz vb…)
 • Şirket giyim ve davranış kuralları
 • Dijital materyallerin tasarımı
 • Kurumsal kimlik kullanım standartları kılavuzu
 1. Kurum dışı Öğeler;
 • Araç / filo tasarımları
 • Bina cephesi ve iç tasarımı
 • Tanıtım materyalleri (Katalog, broşür, insert, kit vb…)
 • Gazete, dergi ve/veya diğer tanıtım materyalleri
 • Kurumsal web projesi

Randevu Alın, Toplantı Yapalım, ihtiyaçlarınızı birlikte belirleyelim