firmalar_ve_sosyal_medya_yonetimi

firmalar_ve_sosyal_medya_yonetimi

 

Firmalar Sosyal Medya

 

Firmalar Sosyal Medya Ajansı üzerinden etkileşimi, Sosyal Medya üzerinde marka yönetimi, algı yönetimi,firmaların sosyal medya tasarımlarını yapan Enteresan Çizgi Sosyal medyanın gücü yüksek olmakla beraber firmaların geleceklerine olumlu etki kattığı gibi düşük maliyet ile reklam açısından da büyük değer kazandırıyor. Firmalar Sosyal Medya da bulunmasını sağlayan etken müşteri ile direk iletişim ve düşük maliyetli bir platform olmasıdır. 

 

Firmanızın sunduğu hizmet veya ürün sosyal medyada ne kadar bahsediliyor, biliniyor ve tavsiye ediliyor ise marka gücünüz o kadar artıyor demektir. Sosyal medya nın hayatımıza girmesiyle birlikte hem bireyleri hem de iş dünyasını fazlasıyla etkisi altına almaya devam ediyor ve sosyal hesabı olmayan sosyal medyada yer almayan firmalar ise çoğu kişiler tarafından kalitesiz görülebiliyor.

 

Sonuç olarak günümüzde bir firmanın sosyal medya hesapları olması keyfi değil zorunluluk haline geldi. Netice olarak firmaların da kendi içlerin sosyal medya hesaplarını yürüten ve ilgilenen kişi ya da kişilerin veya ajanslarının olması konusunda hassasiyet göstermeleri rakipleri açısından bir adım önde olmasını sağlayacaktır.

 

Sosyal medyada kazanç sağlayabileceğiniz Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram gibi platformlarda takipçi sayınızı artırarak daha geniş kitleye hitap edebilir ve Pazar ağınızı genişletebilirsiniz.

Yalnız sosyal medya yı doğru zaman ve doğru yerde kullanmanızı öneririm. Zira vezir olabileceğiniz gibi rezilde olabilirsiniz.

Firmalar Sosyal Medya

Firmalar Sosyal Medya

 

Sürekli olarak gelişen sosyal medyanın yararları ilerleyen zamanlarda daha çok olacaktır. Sosyal medyada yapılan reklam ve tanıtımlar sayesinde müşteriler yeni çıkacak ürünleri rahatça takip edebilmektedir. Firmalarda bütçe planlarını ona göre ayarlayabilmektedirler. Ayrıca insanlar sizin firmanız hakkında fikirlerini, geri dönüşlerini sosyal medyada sık sık yapmaktadır. Üstelik seo çalışmalarında da sosyal medyada var olmanın etkisi tartışılamaz. Bu da firmanın gelişmesi için kaçırılmayacak bir fırsattır.

Sosyal medya ajansının şirketler için sağlayacağı artıları şu şekilde de sıralayabiliriz:

  • İnternet, diğer pazarlama kanallarına göre daha fazla sayıda kişiye ulaşma imkanı tanır.
  • Sosyal medyada var olmak kolay ve diğer reklam araçlarına göre daha düşük maliyetlidir.
  • Sosyal medya stratejiniz ile kolaylıkla mevcut pazarlama planınızı geliştirebilirsiniz.
  • Sosyal ağlarda aktif olan kişilerin %53′ü belirli markaları takip edip, bu mecralarda onlar hakkında konuşuyor.
  • Sosyal medya, şirketinizin yükselmesinde ve müşterilerle kolayca bağlantı halinde olmasında en kolay, en ucuz ve en hızlı yoldur.
  • Yapılan araştırmalarda, şirketlerin sosyal ağlarda kendi marka avukatlarını oluşturabildikleri ve bu sayede satışlarını %48 artırdıkları görülüyor.