tam hizmet ajansı enteresan çizgi

tam hizmet ajansı enteresan çizgi

TAM HİZMET AJANSI

Tam Hizmet ajansı , firmaların danışmanlık, medya satın alma, pazarlama tasarımları , web tasarım ve sosyal medya yönetimi hizmetlerinin tamamını sunar.

Tam Hizmet Ajansı, tanımı kurum ve kuruluşlara hertürlü danışmanlık ( Medya, Reklam, Fuar, Seminer, Tasarım, Baskı, Promosyon vs. gibi ) hizmetleri sunan profesyonel kişilere denmektedir.

Ajanslar verdikleri hizmetlere göre isimlendirilip tanımlanmaktadır. Pazarlama iletişimi alanında çalışma yapan, tüm hizmetlerin tamamını ya da tamamına yakınını sunan ajanslar ise, Tam Hizmet Ajansı olarak tanımlanır.

 

Tam Hizmet Ajansı Görevleri Nelerdir?

  • Medya Planlama ( Radyo, Gazete, Dergi, Outdoor ve İndoor Panolar )
  • Satın Alma ( Kurum adına pazarlık ve satın alma faaliyetleri, yayınların planlanması ve sunumlar, yayın ekibi )
  • Tasarım Hizmeti ( 3d Animasyon, Web Tasarım, Kurumsal Kimlik Tasarımı gibi )
  • Dijital Baskı-Matbaa ve Baskı İşleri
  • Fuar Ekipmanları ve Teşhir ürün ve Standları
  • Promosyon Çalışmaları
  • Reklam

Medya Planlama & Satın Alma:

Keşif / Ajanslarda Medya planlama çalışmaları keşifle yapmakla başlar. Keşif müşterimizin kampanya hedeflerini, erişmeye çalıştıkları büyüklükleri, göz önüne almamız gereken yasakları, hazırlanmış olan yaratıcı çalışmaların içeriğini kapsar.

Strateji / Keşif sırasında bulunanlara bağlı olarak medya araştırma kavramlarını belirlemek için çalışan ekip kafa kafaya verir ve yaratıcılıklarını ön plana çıkarırlar.

Medya Araştırması / Bu aşamada Tam Hizmet Ajansları müşterilerinin erişmek istediği hedefi ve konuşmak istediği dinleyicileri gözönüne alarak araştırmalarını derinleştirirler.

Medya Anlaşmaları / Ajanslar yapılan detaylı araştırma sonucunda  ön tekliflerle fiyat politikasını ve yerleşim imkanlarını öğrendikten ve uygun olduğuna inandıktan sonra müşterileri için en iyi olan fiyatı seçerler.

Medya Planının Sunulması / Tüm görüşmelerin bitmesini takiben medya planı düzenlenir ilgili ve gerekli bilgilerde eklendikten sonra sunum hazırlanır.

Tasarım Hizmeti :

Biz insanlara dış dünya ile ilgili bilgilerinin büyük bölümünü görme duyusu sağlar. Bu sebepten görsel algılar insan davranışlarında diğer duyu organlarına oranla daha büyük bir etkiye sahiptir.

İşte bundan dolayı firmalar reklamla yapılan tanıtımlara büyük önem ve özen gösterir. Reklamlar sayesinde sağlanan mesajların amacı, bireylerin algılama, inanma, hissetme, anımsama ve düşünme gibi çeşitli bilişsel süreçlerini etkileyerek, satın alma kararlarını belirlemeye yönelik yapılan çalışmalardandır.

Grafik tasarım, basit ifadeyle metin, kelimeler, resimler ve benzer fikirlerin bir araya getirildiği işlemdir. Ortaya çıkan bu bileşik ürün, kitlelere etkili mesajlar vermek için iletişim kurmada kullanılır. Tam Hizmet Ajansı ve Tasarım firmaları  sunacakları hizmetlerinde “ tasarımı, orjinalliği,farklılığı ve kaliteyi “ ön plan da tutarlar.

Dijital Baskı, Matbaa ve Ambalaj :

Tam Hizmet sunan tüm ajansların görsel faaliyetlerde olan talepleri karşılamanın temel ihtiyaçlarından olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Yapılan hertürlü baskı işleminde kağıda değer katan özellik üstündeki yazılar değil! tasarımın ta kendisidir. Baskı tasarım ile başlar ve kaliteli baskı makineleri ve malzemelerle devam eder.

Fuar Ekipmanları ve Teşhir ürün ve Standları :

Fuarlar kendini tanıtmaya ve büyümeye çalışan firmalar için ayrı bir önem taşır. Çünkü fuarlar sayesinde yeni müşteri kazanımı çok olmakta ve yüz yüze görüşmenin faydalarıda ortaya çıkmaktadır.

Tanıtım için kullanılacak tüm materyallerin büyük bir titizlikle hazırlanması fuarın sizin için verimli geçmesini sağlayan kişilerde Tam Hizmet Ajansı’nın tecrübeli ve işinde profesyonel ekibi ile mümkün olacaktır.

 Promosyon Çalışmaları:

Promosyon çalışmalarının hem fuarlar için hemde özel günler için kullanılması, markanızın tanıtımı için size çok yardımcı olacaktır. Bu promosyon çalışması yapılan ürünler ajanda, kalem, masa takvimi, kupa, saat vs. gibi sürekli kullanılan ürünlerde kullanıldığından dolayı, markanız sürekli promosyon ürün verdiğiniz firmanın çalışanları,müdürü veya patronu tarafından kullanılıp sizi hatırlatacak ve unutmamanızı sağlayacaktır.

Promosyon ürünlerinin yararları ise ;

• Markanızın tanınmasına büyük yardımcı olur.

• Markanızın akılda kalmasına yardımcı olur,

• Müşterinizin her an hayatında olmanızı sağlar,

• Müşteriyle  bir bağ kurmanıza yardımcı olur,

• Markanızı dünyaya tanıtır,

• Logonuzu evrenselleştirir,

• Markanıza hayat verir.

tam hizmet ajansı