kurumsal_kimlik_reklam_ajansi

kurumsal_kimlik_reklam_ajansi

 

Web Sitenize Yandex Harita Ekleme

Yandex ülkemizde yavaş yavaş yükselen bir arama motoru aracıdır. Getirdiği yenilikler ve sunduğu kaliteli hizmet ile ülkemizde gün geçtikçe birçok kişinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Kuzey doğu ülkelerinde hali hazırda en çok kullanılan arama motorundan biri diyebiliriz. Son zamanlarda Türkçe desteği ile ülkemizde bir sürü hizmetini hayata geçiren Yandex’in kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor ve artmaya da devam edecektir. Bu durumda verdiği hizmetleri görmezden gelmek asla olmaz. Şimdi Yandex’in bir hizmeti olan Haritaları sitemize nasıl ekleyeceğiz ondan bahsedelim.

 

Yandex haritalar tıpkı Google gibi küçük bir kare içinde bir yeri gösterir ve aynı aracın sitenize eklenmesi için size imkan sunar. Basit bir kod yardımıyla sitenize Yandex haritaları ekleyebilirsiniz. Neden Yandex haritaları siteme ekleyeyim diyenler için; bazı şirketler veya mağazalar müşterilerinin kendilerini kolay bulmaları için iletişim ve ulaşım gibi internet sayfalarına harita eklemeyi uygun görürler ki gayet mantıklı bir harekettir. Sizde buna benzer bir kullanım yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin;

  • http://api.yandex.com.tr/maps/adresini ziyaret edin.
  • Sayfanın altındaki şimdi deneyin kısmından haritada göstermek istediğiniz yeri seçin. Bu aşamada belli bir yol belirtebilirsiniz. Belli bir alanı karalayıp işaretleyebilir siniz. Notunuzu ekleyebileceğiniz bir nokta yerleştirebilirsiniz.
  • Bu işlemlerden herhangi birini yaptıktan sonra ön izleme yapın
  • Bir sonraki adıma geçip kodunuzu alın. Kodu blogunuzda belirlediğiniz uygun bir yere yerleştirin.

 

Eğer yandex ile başlangıç sorunsuz oldu ve sitenizi başarıyla arama motoruna eklediyseniz yada siteniz zaten arama sonuçlarında çıkıyor, sitenizin yandex’te daha önlerde çıkması ve daha iyi indekslenmesini istiyorsanız kısa bir üyelik işlemi ile yandex’e üye olmalı ve webmaster araçlarından sitenizin site haritasını yandex’e göndermelisiniz..

Yandex’e Üyelik;

Yandex’e üyelik tamamen ücretsiz, üye olmazsanız site haritası ekleyemezsiniz ve üye olurken size bir mail adresi verilir bu mail adresi ve şifresi olmadan sistemde oturum açamazsınız, bu nedenle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak üye olmalısınız.

Web Sitenize Yandex Harita Ekleme

Web Sitenize Yandex Harita Ekleme