SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya yönetimi kişilerin firmaların kendilerini özgürce anlattıkları, müşteri ve hedef kitleleri ile buluştukları platformlardır, Sosyal Medya Ajansı firmalar ile müşterileri arasındaki etkileşimi en üst seviyeye taşımak için hizmet veren kuruluşlardır.

Reklamlarınızı sosyal medyada göstermenin birçok yolu vardır. Türkiye’de reklamların %76 sı yanlış hedef kitleye gösteriliyor.

Reklamlarınız, davranışlar, yaş, ilgi alanları, bölge vb hedef kitleniz olarak analiz ediyor ve reklamlarınızından %100 verim almanız için analiz ediyor, planlıyor ve raporluyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya ; kişilerin birbirleri ile belli konularda iletişime geçmesi düşüncesi ile ortaya çıkmıştır. Günümüzde markaların kendilerini belirli veya genel kitleye bir çok şekilde anlatabildiği, etkileşime girdiği, pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirebildiği internet platformların genel adıdır.

Sosyal medyanın bu kadar popüler olmasının ana sebebi , kullanıcıların ücret ödemeden kitlelere kolaylıkla ulaşabilmesidir.

Sosyal medyanın gücünü kişilerde , hiç ödeme yapmadan milyonlarca takipçisi olan insanların algısını ve dikkatini çeken örnekler ile verebiliriz. Sosyal medya fenomenleri adı altında bir meslek grubu hayatımıza girmiş durumda.

Bunun yanında sadece sosyal medyada ki satışlarının magaza veya e-ticaret sistemlerinden %400 daha fazla satan markalar var.

Kişilerin ve markaların bu kadar özgür oldukları platformlarda doğal olarak rekabet yükseliyor ve bu rekabette ön sıralara çıkmak için sosyal medya yönetimi önemli hale geliyor.

Müşterilerin sosyal medyayı tercih etmesindeki ana unsur; yapılan şikayetin sosyal medyada paylaşılması ile yüzbinlerce kitleye ulaşan mesajlar, markaların en kısa sürede dönüş yapma ve var ise eğer mağduriyeti giderme eğilimine sürüklüyor.

Süreç yönetiminde müşteriler sosyal medyada aktif olan markalara daha fazla güveniyor.

Sosyal medya yönetimi, firmalar için birçok hizmeti kapsamalıdır. Sadece yorum veya post paylaşımı firmanın hedef kitle ile etkileşimini azalmaktadır.

Sosyal Medya Ajansı Hizmetleri Nelerdir ?

Geleneksel medya, tv, radyo billboard vb. pazarlama kanalları markalaşma için işe yarar olsada sosyal medya özgürlüğü, anında müdahale edilmesi , kullanıcı etkileşimi ile markalar için en önemli medya platformudur. Müşterilerin öneri ve isteklerini paylaştığı, yeni ürünleri tanıtıldığı, ürün satışının yapıldığı, yeni pazar ve hedef kitleye ulaşabildiği sosyal medyada kurumlar için verdiğimiz sosyal medya ajansı hizmetleri ; içerik üretimi, seo geliştirme, sosyal medya performans arttırma, kriz yönetimi, grafik tasarımı, reklam yönetimi, dijital pr, itibar yönetimi , moderasyon gibi birçok hizmeti kapsamaktadır.

Etkin Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır ?

Pazarlama faaliyetlerinde Sosyal medyanın gücünden en üst verimi sağlayabilmek için, bir sosyal medya ajansı ile çalışmaları ve kendi bünyelerinde sosyal medya ekibi kurmaları faydalarına olacaktır. Markaların genel tercihi ise bir ajansla çalışmakla beraber, ajansla aradaki iletişimi ve iş koordinasyonunu sağlamak üzere kendi bünyesinde de bir sosyal medya uzmanı bulundurmaktan yana oluyor. Bizce de doğru ve mantıklı olan budur.

Bir markanın çalışacağı Sosyal Medya Ajansı  seçiminde birçok noktaya dikkat etmesi ve titiz olması gereklidir. Eğer sizin için hedef markanızın amaç gözetmeksizin sadece sosyal herhangi bir ağda yer almaksa bu işi yapabilecek birçok ajans topluluğu var. Fakat sosyal medyada yer almışken sosyal medyanın her türlü katkısından yüksek verimli bir talebiniz ve hedefiniz var ise kaliteli bir ajans seçmek zorundasınız. Zira yapılacak tüm işler gibi hem vaktiniz hem de yapılan işlem maliyetleriniz çöp olacaktır.

Sosyal Medya Reklamı

Özellikler markalar müşterileri ile hem daha hızlı iletişim sağlamak için hemde Pazar alanını daha geniş bir alınan yayabilmek için oluşturdukları sayfalar üzerinden hem müşterileri ile iletişime geçiyor hem ürün ve hizmetlerini daha iyi tanıtıp alıcıya daha hızlı bir şekilde pazarlayabiliyorlar.

sosyal medya yönetimi
sosyal medya icerik uretimi

Sosyal Medya Ajansı İçerik Üretimi

Kullanıcılar üstünde yapılan araştırmada , sosyal medya önlerine çıkan içerikleri 4 saniye içinde beğenip beğenmemeye karar veriyorlar.Sosyal medyanın uygun şekilde sürekli güncel olarak beslenmesi gerekiyor.

Marka ve firmaların sektörleri ne olursa olsun hedef kitlesinin ilgisini çekebilmek için eşsiz içeriklere ihtiyacı vardır. Sosyal medya içerik yönetiminde dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır.Öncelikli olarak hedef kitlenin belirlenmesi ve analizi yapılarak, hedef kitlenin dikkatini çekecek sosyal medya platformuna uygun eşsiz ve kaliteli paylaşımların uygun saat ve tarihlerde düzenli olarak paylaşımların yapılması gerekir. Bu paylaşımların kreatif ve özenli olarak hazırlanarak müşterilerin markaya olan güveni kazanılmalıdır. Videolar, hareketli gifler, özel grafik tasarımları ve görseller hazırlayarak müşterilerimizin hedef kitleleri ile güvenli ve sağlam bağlar kurmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya ve SEO Bağlantısı

SEO “Search Engine Optimization” (Arama Motoru Optimizasyonu) , websitelerinizin google, yandex, bing gibi arama motoru algoritmalarına uygun olarak altyapı oluşturulması ve bu altyapı ışığında içerik ve link inşaasının tamamına denir. Arama motorları ilgili anahtar kelimelerde yükselmeniz için belirli kurallar ve teknik özellikler istiyor. Sosyal medya sayfanızın bağlantısı arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağladığı gibi, artık sosyal medya kurumsal web sitelerinin local seo optimizasyonların dikkat ediyor.

Hedef kitlenize ulaşmak için, sosyal medya > websiteniz , websiteniz >sosyal medya iki yapının da birbirleri ile etkileşimi çok önemli durumda. Ajansımız seo entegrasyonu ile sosyal medya yönetimini bir arada kullanarak, markanızın birçok platformada görünür hale getirerek daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlıyor.

Sosyal Medya Performans Arttırma

Markalar ve firmalar için sosyal medya performansı ne kadar fazla post paylaştığı, ne kadar fazla takipçisi ve beğeni sahibi olduğu ile ilgili değildir. Sosyal medya performansı, hedef kitle ile girdiği etkileşim oranıdır. Yüksek takipçi sayınız olduğunu düşünelim ve müşterileriniz ürünleriniz ile şikayetleri sosyal medya hesabınızdan değil, şikayet siteleri aracılığı ile paylaşıyor olsun, Bu durumda sosyal medya da müşteri ilişkileriniz zayıf demektir.

200 bin takipçiniz var ancak paylaştığınız postlara 50-100 arası beğeni geliyor veya yorum çok az bu durumda sosyal medya performansınız düşüktür. Performansı arttırmak için sosyal medya ajansı , markanızın sosyal medya hesaplarını detaylı olarak inceler, sayfanızda müşterileriniz ile etkileşiminizin az olmasını sağlayan unsurları belirleyerek , performans düşüklüğüne sebeb olan noktalar üstüne yoğunlaşarak, sosyal medya performansını arttıracak önlemler alır.

Sosyal Medya Kriz Yönetimi

Sosyal medyanın önemini , gücünü, müşteri sadakatinin önemini biliyoruz. Hatalı yapılan bir paylaşım veya müşteri isteğinin ” özellikle şikayetin ” geç dönüş yapılması ,yanlış algıya sebeb olacak reklamlar dakikalar için binlerce birbirini tanıyan kullanıcıya ulaşacaktır.

Markaların gözünden kaçan ufak hatalar , beklenmedik büyük tepkilere yol açarak, markalar için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Enteresan Çizgi önceden planlanmış, reklam, post paylaşımları, içerikler yönetimi ve reklam stratejileri ile hedef kitleyi devamlı göz önünde bulundurarak stratejisini belirler. Bu sayede yol haritası belirli, doğru planlanmış sosyal medya yönetimi ile kötü sürprizler ile karşılaşmazsınız.

sosyal medya ajans performans
sosyal medya ajansının firmalar-için-önemi

Sosyal Medya Grafik Tasarımı

Markaların sosyal medya ve arama motorlarındaki en büyük gücü eşsiz içeriklerdir. Eşsiz ve dikkat çekici sosyal medya içerikleri ise, profesyonel hazırlanmış görsel paylaşımlarından geçmektedir. Son zamanlarda çıkan efekt uygulamaları , kaliteli telefon kameraları vb. birçok faktörün birleşimi ile kullanıcılar daha profesyonel içerikler paylaşmaya başladı.

Markanızın rakiplerinizden daha iyi içerikler paylaşması için, özgün senaryosu ve profesyonel çizgileri olan, reklam , e-katalog, e-postlar hazırlayarak markanızın hedef kitle üstündeki imajını yükseltiyoruz. Profesyonel ve dikkat çekici paylaşımlar ile akılda kalıcı mesajlar vererek , müşterilerinize ulaşmanız daha kolay hale gelmektedir.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Sosyal medya platformlarında yapılan son güncellemelerden sonra , sosyal medyada reklam vermek çok kolaydır. Instagram , facebook reklam verebilmeniz için elinden gelen herşeyi yapıyor. Sayfanızın reklamı için otomatik alanlar oluşturarak, ileri ileri butonlarını tıklayıp reklam verebiliyorsunuz. Sosyal medya reklamları büyük kitleler üstünde etkili olduğundan bir çok faydasını görebilirsiniz. Ancak sosyal medyada yapılan bu son kolay reklam verebilme çalışmaları yüzünden bir çok sorun ve husus ortaya çıkıyor.

Sosyal Medya Reklamı verirken dikkat edilmesi gerekenler ;

 1. Sosyal Medya Reklam verilmenin kolaylaştırılması ve çok fazla kişinin bilgisi olmadan reklam yapması dolayısı ile , sosyal medya reklamları tıklama ve etkileşim başına fiyatları çok artmış durumda. Reklam görsellerinin veya metinlerinin profesyonel ve dikkat çekici olmaması normalde harcamanız gereken toplam bütçeden çok daha fazla maliyete sebeb olacaktır.
 2. Hedef kitle analizi; reklamların firmanızın hedef kitlesine özel olarak optimize edilmemesi , rastgele veya sizin ürünleriniz ile ilgilenmeyen bir topluluğa reklam gösterilmesine sebeb olacaktır. Bu durumda gereksiz bütçe ile reklam çalışmanız verimsiz olacaktır.
 3. Sosyal Medya politikaları, sosyal medya platformlarının, reklamı yapılacak görsel ve video ile ilgili birçok politikası bulunmaktadır. Fazla metin, sağlık ve adult içerikler vb. birçok kriter bulunmaktadır. Bu reklam politikalarına uymayan hesaplar uyarı yapılmaksızın kapabilmektedir.
 4. Yanlış strateji ve kalitesiz reklam görselleri var olan hedef kitlenizde marka imajınızı kötü göstererek müşteri kaybına uğranıza sebeb olabilir. Reklamın iyisi, kötüsü oluyor.

Sosyal medya reklamı verirken, işinde uzman profesyonel sosyal medya ajansları ile çalışmanız marka imajınızı yükseltecektir.

Dijital PR

Dijital Pr ;İnternet odaklı platformlarda markanızın halkla ilişkiler yönetimi için yapılan tüm hizmetlerdir. Firmanızın Genel altyapısı ve ihtiyaçları analiz edilerek, Arama motorlarına uygun metinler ve görseller hazırlanarak , sosyal medya hesaplanırızda ve arama motorlarında üst sıralara organik olarak çıkmanız sağlanır.

İnternet ortamındaki pazarlamada dijital pr çok önemlidir.

Sosyal Medya Moderasyon

Akıllı telefon ve tabletlerin kullanımlarının artması ile birlikte , sosyal medya kullanıcılarında inanılmaz yükselme gerçekleşti. Kullanıcılar üzerinde yapılan pazar araştırmasında, markaların şikayet veya önerilerini, bildirmek için ilk tercihleri sosyal medya üzerinden etkileşime geçmek olarak nitelendiriyorlar.

Sosyal medyada geç cevaplanan, yorum veya şikayet biranda binlerce kişiye ulaşarak markalar için kötü sonuçlar doğuruyor.

Enteresan Çizgi Sosyal medya ajansı hesapları düzenli olarak kontrol ederek, anında mesajlara cevap verir.İlgili cevaplar raporlanarak belirlenen zamanlarda markaya rapor olarak sunulmaktadır. Hızlı ve etkin moderasyon markanın itibar yönetimi için yüksek önem taşımaktadır.

sosyal medya kriz yönetimi
sosyal medya ajansı

Sosyal Medya Ajansı İtibar Yönetimi

Hedef kitlede olan ve hedef kitlede olmayan tüm insanların bilinç altında oluşturduğu marka imajının  oluşmasını sağlayan, reklam, pazarlama, şikayet, yorum, paylaşım, hizmet kalitesi vb. tüm etkenlerin birleşimine itibar yönetimi denir.

Sosyal medya itibar yönetiminde, markanıza özel içerikler üreterek, planlanmış reklamlar ile destekliyoruz. Sosyal medya sayfanızda paylaşılan her içerik önceden hesaplayarak planlıyoruz. Gelen müşteri yorumları ve etkileşim raporları ile markanın dijital platformlarda itibar yönetimini bir bütün olarak ele alıyoruz.

Sosyal Medya Ajansı Reklam Hizmetleri Nelerdir ?

Markalar sosyal medyayı sadece yeni müşteri bulmak ve satış amaçlı kullanmıyor. instagram, facebook, youtube , twitter platformlarında markanın müşterileri markanın kurumsal sayfalarını ziyaret ederek, aldıkları hizmet ve ürünü değerlendiriyor, şikayet ve önerilerini buradan dile getiriyor.

Sosyal medya reklamları kullanıcılar için etkin bir pazarlama yöntemidir. Özellikle ölçülebilir olmasından dolayı birçok marka dijital reklam bütçelerini geleneksel reklam platformlarından daha yüksek tutmaktadır.

Sosyal Medya ajansı hizmetleri

İntagram reklam yönetimi

instagram facebook tarafından satın alındıktan sonra, facebook business manager’dan reklam yapılabilmeye başlandı. 2019 yılında instagram facebook bünyesinde olmasına karşın , instagram hesabından reklam yapabilmeye olanak tanıyan altyapıyı kullanıcılara sundu.

İnstagram üzerinden yapılan reklamlar ile facebook altyapısı ile yapılan reklamların özelliklerinde farklılıklar görünmektedir.

İnstagram reklamları çok popülerdir, çünkü talebinize göre etkileşim başına veya gösterim başına ödeme yaparsınız. Hedef kitlenin yaşı, konumu, ekonomik durumu, medeni hali vb. özelliklerine kadar seçerek hedef kitlenizi özelleştirebilirsiniz. Bu sayede istemediğiniz kişilere ulaşmaz, bütçenizi sadece istediğiniz kişilere ulaşarak harcayabilirsiniz.

 

Youtube reklam yönetimi

Youtube dünyanın en popüler arama motorlarından biridir. Google bünyesinde olan youtube günümüzde internet televizyonu olarak en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir.

Youtube reklamları markalaşma sürecinde mutlaka tercih edilmesi gereken kanallar arasındadır. Youtube reklam yönetimi ile hedef kitlenizin ilgi alanlarını seçebilirsiniz, ister websitenize, ister uygulamanıza müşterilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Youtube reklamları gereksiz para harcamaz, örneğin reklamınız 30 saniyeden daha az gösterilmiş ise para ödemezsiniz. Youtube reklamları müşterinin tıklaması “etkileşime girmesi” veya 30 saniyeden fazla izlenmesi ile bütçenizden ödeme alır.

Ürün tanıtımları ve marka konumlandırma için çok etkindir.

sosyal medya ajanslar
sosyal medya ajansları

Facebook Reklam Yönetimi

Facebook sadece facebook.com da değil, bünyesinde bulundurduğu, messenger, instagram, anlaşmalı olduğu reklam platformlarını ortak olarak kullanır. Facebook her ne kadar kullanıcısı az gibi görünsede dünyada en fazla ziyaret edilen 3. internet platformu olmaya devam etmektedir.

 

Twitter Reklam Yönetimi

Twitter özellikle halka arz edilmiş kurumlar, güncel ve anlık paylaşım yapan markaların tercih ettiği sosyal medya platformudur. Twitter reklamlarını sadece görsel ve yazı olarak değil, aynı zaman video olarakta yapabiliyorsunuz.

SOSYAL MEDYA AJANSI STRATEJİLERİ NEDİR

Sosyal medya yönetiminde firmanın analizleri yapılarak , belirlenmiş hedefler doğrultusunda strateji geliştirilmesi gereklidir. Startup veya varolan firmalar için başlangıç aşamasından itibaren ele alınarak sosyal medya yönetimi yapılmalıdır. Sosyal medya stratejinin önceliği eksiklikler var ise bunların kapatılarak , güvenli sağlam kurumsal altyapının oluşturulması olacaktır.

Özellikle Startup (yeni başlangıç aşamasında) firmaların sosyal medya hesapları açılmalıdır. İntagramda lokasyon, harita imleme, banner, logo, post sayısının güven verecek seviyeye gelmesi, organik takipçi edinilmesi ilk aşamalardır.

Markanın Sosyal medya sayfası analiz edilerek öncelikler belirlenir. Takipçi sayısı yeterli değil ise, takipçi edinmek için strateji belirlenir. Yorum beğeni hataları ve eksikleri var ise itibar yönetimine ağırlık verilir. Markanın hedefi göz önüne alınarak belirlenen reklam bütçesi ile pazarlama çalışması yapılır.

Sosyal medya kullanıcılarının en fazla dikkat ettiği nokta, marka imajını yansıtan kendi ihtiyaçlarına dokunan paylaşımlardır. Firmaların sosyal medya da büyümeleri ve başarılı olmalarının altın kuralı eşsiz ve profesyonel, video, görsel ve metinlerden oluşmaktadır. Enteresan Çizgi hedef kitle analizi yaparak firma kurumsalına uygun eşsiz dikkat çekici paylaşımlar hazırlayarak, müşteri kitlenizi geliştirir.

Yapılan tüm paylaşımlar, cevaplanan sosyal medya yorumları , harcanan reklam bütçesinden ne kadar etkileşim sağlandığına kadar raporlayarak müşterimize belirlenen zamanlarda teslim ediyoruz. Müşterilerimiz performans grafiğini devamlı olarak görebilmektedir.

Sosyal Medya Stratejisi Planlama Nasıl Yapılır ?

 1. Markanızın , firmanızın incelenmesi ve rakiplerinizin analizinin yapılması
 2. Yapılan analizler sonucunda, belirlenen bütçe ile hangi sosyal medya alanlarında reklam ve yönetim yapılması gerektiğinin belirlenmesi
 3. Marka hedefinin belirlenerek, Kurgu ve senaryonun üretilmesi
 4. Belirlenen senaryoya uygun reklam kampanyalarının oluşturulması ve firma çizgisinin belirlenmesi
 5. Hazırlanan görsellerin alternatif sosyal medya hesapları ile uyumlu, websitesi ile entegre halde olması için gerekli grafik tasarımların yapılması
 6. Gerekli dijital pr kanallarının ve sosyal medya mecralarının tespiti ve irtibata geçilmesi
 7. Yapılan tüm hazırlık ve analizlerin müşteriye sunularak onaya gönderilmesi
 8. Entegre sosyal medya paylaşımları, seo çalışmaları ve reklamların eş zamanlı hayata geçirilmesi
 9. Performansların kontrolü ve takip edilmesi
 10. Raporun hazırlanarak müşteriye sunulması
Sosyal Medya yonetimi

Sosyal Medya Paketleri

Başlangıç Paketi

 • Bütçe
 • Performans
 •  Sosyal Medya Kurumsal Hesap Kurulumu
 •  Kapak ve Banner Görsellerinin Hazırlanması
 •  Sayfaların Gerekli Kurumsal İçeriklerin Analizi
 •  Tanıtım Görselinin hazırlanması
 •  Sosyal Medya Hesap Analizi
 •  Hedef Kitlenin belirlenmesi
 •  Rakip analizi ve Hashtag analizi
 •  Haftada 3 Adet İçerik ve Görsel Hazırlanması
 •  İçerik ve Görsellerin verimli saatlerde paylaşılması
 •  Özel günlerde Görsel Hazırlanması
 •  Aylık Raporlama

Gelişim Paketi

 • Bütçe
 • Performans
 • Sosyal Medya Hesap Analizi
 • Kurumsal Yapıda Hesaplanların düzenlenmesi
 • Kapak ve Banner Görsellerinin Hazırlanması
 • Sayfaların Gerekli Kurumsal İçeriklerin Analizi
 • Dijital Stratejinin Belirlenmesi Tanıtım Görselinin hazırlanması
 • Sosyal Medya Hesap Analizi
 • Hedef Kitlenin belirlenmesi
 • Rakip analizi ve Hashtag analizi
 • Haftada 5 Adet İçerik ve Görsel Hazırlanması
 • İçerik ve Görsellerin verimli saatlerde paylaşılması
 • Özel günlerde Görsel Hazırlanması
 • Soru, Yorum, Mesaj Takibi – Cevaplanması Takipçi Arttırmak İçin Çalışmaların Yapılması
 • Aylık Raporlama

Kurumsal Paket

 • Bütçe
 • Performans
 • Dijital Marka Kimliği Tespiti
 • Detaylı Marka Analizi
 • Detaylı Rakip Analizi
 • Her Ay Strateji Performas Değerlendirmesi
 • Markanın Hedef Kitlesine Uygun Topluluk Arttırılması
 • Kreatif Özel  İçerik Üretimi
 • En Aktif Olduğu Saatlerde İçerik Paylaşımı
 • Ayda 1 Adet Desktop Video Üretimi
 • Anlık Moderasyon
 • Kampanya Strateji Üretimi
 • Aylık Raporlama
 • Kreatif Reklam Yönetimi
 • 1000 TL Facebook ya da Instagram Reklam Bütçesi
SOSYAL MEDYA AJANSI İLE ÇALIŞIRKEN MERAK EDİLENLER

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi; firmaların veya kişisel kullanıcılarının sosyal medya hesaplarını en verimli şekilde nasıl kullanacağını, marka kimliğine uygun nasıl paylaşımlar yapacağını, kriz durumlarında nasıl acil müdahale edilebileceğini , sosyal medya reklam yönetim sürecini etkin şekilde nasıl kullanması gerektiğini bilerek, hesapların yönetilmesine verilen genel tanımdır.

Instagram Sosyal Medya Yönetiminin Önemi?

İnstagram sosyal medya platformu aktif kullanıcı sayısına göre Türkiye’de ilk sıradadır. Kurum ve markaların kullanıcıları ile , şikayet, öneri, ürün ve hizmet tavsiyesinde bulunarak, en fazla paylaşım yapılan sosyal platformdur. İnstagram reklamlarında facebook medeni hal, ekonomik durum, lokasyon başta olmak üzere birçok demograjik bilgiyi paylaştığından hedef kitleye yönelik reklam yapmak oldukça kolaydır.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları?

Sosyal medya yönetimi fiyatları ; yönetimi yapılacak olan hesap sayısına, sosyal medya hesabının aktiflik durumuna göre değişiklik gösterir. Firma yönetimi fiyatlarında paylaşım yapılacak olan fotografların ajans tarafından veya firma tarafından temin edilmesi sosyal medya yönetimi fiyatlarını değiştirir. Sosyal medya ajansları firmanın ihtiyacını belirleyerek bir bütçe çıkarır.

Facebook’da Reklam & Pazarlama merak edilenler

Facebook üzerinden pazarlama yapıldığında reklamlar sadece facebook sayfasında gösterilmez. Facebook bünyesinde olan internet platformlarının sizin belirlediğiniz kısımlarında reklam yayınlayabilirsiniz. Örneğin dm, messenger instagram.

Facebook’ta reklamın önemi ?

Facebook özellikle 45 yaş üstü hedef kitlenin en çok ziyaret ettiği sosyal medya platformudur. Facebook reklamları gösterim başına ücret almaz, dolayısı ile reklam bütçenizin karşılığını alırsınız. Facebook sadece görsel değil, video reklamlarına izin verdiğinden marka tanıtımı açısından önemi büyüktür.

Facebook Reklam Ajansı Gereklimidir ?

Facebook reklamlarını kullanıcıların şahsi olarak çok kolay verebilmektedir. Facebook reklam ajansına neden ihtiyaç duyacaksınız ozaman ?

1. reklam tasarımlarının dikkat çekmesi için profesyonel şekilde hazırlanmalıdır.

2. Facebook reklam platformunu devamlı güncellemektedir. Örneğin; reklamlarda direkt whatsup ‘a bağlanma özelliği, direk talep formu entegrasyonu özelliği vb. birçok yeni özellik çıkarttı. Bu tür yenilikleri takip eden profesyonel sosyal medya ajansları size bütçe kaybı değil, yüksek verimlilik sağlar.

Viral Sosyal Medya Reklam Örnekleri Nelerdir?

Pencereden tüplü televizyon atan öğrenci paylaşımını hatırlarsınız. Bu örnekte tv’nin düştüğü yerde bir markanın billboard’u vardı. Bu tür direkt olmadan izleyicileri fark ettirmeden fenomen olan paylaşımlar viral sosyal medya reklam örnekleridir.

Instagram Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemli?

İnstagram sosyal medya yönetimi ; markaların hedef kitlesinin en yaygın olduğu platformlardır. Yaygınlaşan sosyal medya magazaları ve ürün tanıtımları ile birlikte kullanıcılar instagramda gördüğü markalara daha fazla güveniyor ve paylaşıyor.Dolayısı ile markalar için instagram hesaplarının kurumsallığı daha da önem kazanmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sosyal medya yönetimi fiyatları, resim paylaşım adeti, video paylaşım adeti, yorum ve takipçi takibi, reklam ve slogan oluşturma gibi etkenlere göre belirlenir. Ayda 12 paylaşım yapılarak yönetilen sosyal medya hesabı 100 birim fiyat ise , ayda 24 paylaşım yapılan sosyal medya hesabı 200 birim fiyat oluyor. Genel olarak sosyal medya yönetimi fiyatları ajansların harcadığı zamana bağlı olarak oluşan maliyete göre belirleniyor.