sosyal medya yönetimi uzmanı

sosyal medya yönetimi uzmanı

Sosyal Medya Yönetimi Uzmanı Nasıl Olunur ?

Sosyal Medya Yönetimi Uzmanı Kimdir ?

Sosyal Medya yönetimi uzmanı, instagram, facebook, youtube, twitter , linkedin vb. sosyal medya platformlarına içerik üreten ve ürettiği içerikler ile birlikte markanın hesaplarını yöneten kişilere denir.

Sosyal medya uzmanı ne iş yapar , nerede çalışır , hangi okulu okur ?

Sosyal medya uzmanı olmak için öncelikli ve en önemli kural yaptığınız işi sevmektir. Özellikle şu bölümü okulan kişi sosyal medya uzmanı olur demek imkansızdır. Birçok sosyal medya uzmanı, grafik, bilgisayar mühendisliği, edebiyat hatta ziratt fakültesi mezunu bile olabilir. Önemli olan sanatsal ve empati gücü yüksek, kendini geliştiren birey olmanızdır.

Sosyal medya uzamanlarının profesyonelliği , mezun olduğu okula göre değil, çalıştığı

sosyal medya yönetimi uzmanı

sosyal medya yönetimi uzmanı

dijital pazarlama ajansı ve sosyal medya ajansında edindiği tecrübeye göre uzman kabul edilmektedir.

Sosyal medya uzmanları markaya özel içerikler üreterek , markanın müşterilerine daha akılda kalıcı ve dikkat çekici “etkileşim oluşturacak” içerikler üretmek ile yükümlüdür. Yani her paylaşım yapan kişi sosyal medya uzmanı değildir.

 

Sosyal medya uzmanları hangi programları bilmelidir ?

Sosyal medya uzmanları öncelikli olarak, adobe photoshop, adobe after effect ki bu program video effect hareketli animasyonlar yapmanız için en uygun programdır, ayrıca bilgisayar temel bilgisine sahip olmalıdır. Bu temel programlar başlangıçta yeterlidir. anak işiniz uzmanı ve aranan profesyonel bir sosyal medya uzmanı olmak istiyorsanız tabiki, ses programları, lightroom gibi effect ve retouch programlarına da bir grafiker kadar sahip olmalısınız.