profesyonel sunum ajansı

profesyonel sunum ajansı

PROFESYONEL SUNUM AJANSI

Sunum Ajansı Enteresan Çizgi Marka tanıtımları ve lansmanları için yaratıcı fikirleri ile akılda kalıcı etkileyici profesyonel sunumlar gerçekleştirir.

Bir proje hakkında sunum hazırlarken seçtiğiniz renklerin de bir dili olduğunu ve sunum yaptığınız kişilere zaman zaman kişiliğiniz zaman zaman da kimliğiniz hakkında ipuçları verdiğini biliyor muydunuz? Sunumunuza renk eklerken çok iyi düşünüp karar vermelisiniz. Yanlış renk kullanılması sunumunuz için kötü olabilir…

Sunum hazırlarken sade ve yalın olmak önemlidir. Slaytlarınızın hem fon renklerinde hem de içeriklerinde birden fazla renk kullanmak sizin konuya karşı nedenli acemi olduğunuzu sergilemenin ötesine gitmeyecektir. Sunum yaparken giyeceğiniz kıyafetin renginden sunumunuz için seçtiğiniz renge kadar dikkatli olmalısınız. Çünkü renklerinde dili var…

Dijital pazarlama ajansı ,  sunum ve toplantılarınızda size tasarım desteği verir.

Renk Seçimi …

Sunumlarınızda bir konuya açıklık getirmek ya da bir konuyu vurgulamak gibi bir amacınız yok ise fonda renk kullanımından kaçınmalısınız. Zemin rengi ancak bir vurgu söz konusuysa tercih edilmelidir.

Siyah Renk Kullanımı:

Siyah ciddi bir renktir. Ağırbaşlılığı, asaleti sembolize eder. Ancak bir sunum kullanımı için üzerinde düşünülmesi gerekir. Sunumlarınızda siyah rengi tercih edebileceğiniz alanlar sınırlıdır. Örneğin: mali bir takım veriler sunmanız gerekiyor ise siyah bu noktada doğru tercih olacaktır. Siyah güç ve tutkunun da sembolü olduğu için bir konuya vurgu yapmak için de siyah tercih edilebilir.

Mavi Renk Kullanımı:

Mavi sükunet ve dinliğin rengidir. Sakin bir etkisi vardır. Sunumlarınızda mavi rengin kullanımı sunumunu yaptığınız konuyla alakalı bilgeliğinizi temsil eder. Güven verici bir renk oluşuyla mavi sunumlarınızda tercih edebileceğiniz ana renklerden biridir.

Yeşil Renk Kullanımı:

Yeşil de mavi gibi güven aktaran bir renktir. Özellikle geri dönüş istenilen sunumlarda tercih edilmelidir. Yeşil kurumsal dünyada da tercih edilen logo renklerindendir. Genellikle bankaların logosunda bu rengi tercih etmesi de tam bu sebepten, güven duygusunu pekiştirmek istemenin sonucudur.

Kırmızı Renk Kullanımı:

Kırmızı iddialı bir o kadar da tehlikeli bir renktir. Genellikle tüm uyarı araçlarında kırmızı renk tercih edilir. Çünkü kırmızının uyarıcı bir gücü vardır. Kırmızı renk iş hayatında başarısızlığı, finans sektöründe ise kaybı sembolize eder. Ancak bir gurubun motivasyonu söz konusuysa kırmızı motive edici bir renktir. Bu durumda kırmızıyı yerinde ve zamanında kullanmak önemlidir. Eğer bir grup çalışması yapıyor ve grup üyelerini konuya ilişkin harakete geçirmek ise niyetiniz kırmızıyı tercih etmeniz kaçınılmazdır.

Sarı Renk Kullanımı:

Sarı iyimserliğin rengidir. Dikkat çekici bir özelliği olmasına rağmen havai bir tavrı da vardır. Tüm taksilerin sarı rengi tercih etmesi bir tesadüf olamaz. Çarpıcı, dikkat çekici ama kalıcı değil… Sarı renk finans sektöründe bu özelliğinden dolayı tercih edilmez. Sunumlarınızda sarıyı dönemsel projelerde tercih etmek bu nedenle önemlidir. Eğer geçmişten bir örneğe dikkat çekmek istiyorsanız bu bilgi paylaşımının fonunda sarı kullanabilirsiniz.

sunum ajansı