marka tasarım

marka tasarım

MARKA TASARIM

Marka tasarım ,  markanızın en önemli yüzüdür. Markalaşma sürecinde müşterilerinizin ilk karşılaştığı logonuzun profesyonel olması çok önemlidir.

Marka tasarım ajansı enteresan çizgi , sektörde 10 yıllık tecrübesi ile birçok ödüllü logo tasarımı , kurumsal kimlik oluşturma hizmetleri vermektedir.

 Kurumsal Tasarımda ilk tasarlanan öğe Logo tasarımıdır; logo tasarımı  basit ancak yaptığınız işi anlatan hikayeye sahip, renk ve çizgileri ile eşsiz olarak oluşturulmalıdır.

Marka tasarım da dikkat edilmesi gereken en önemli konular

 

Bütünlük

Markanız ister sıfırdan start up seviyesinde tasarlansın, ister 10 yıllık markanızın yeni yüzü “revize” tasarımı yapılsın, bütün olarak ele alınmalıdır. Markanızın logosu hikayesi, yaptığınız işi , bulunduğunuz sektörü , hedef kitlenizi yansıtan renkler ve çizgiler ile tasarlanmalıdır. Bir e-ticaret sitesinde kırımızı ve sert renk kullanımı sitenize giren insanların algısını değiştirecektir. Veya bir bebek ürünleri yapan bir markaya siyah gri ve solgun tonlar tasarlamak yaptığınız işi benimsetmeyecektir.

Analiz

Tasarım yapılmadan önce, firmanın ürünlerini, firma kurumsal yapısını  analiz etmek hayati önem taşımaktadır. Firmanın kurumsalına uymuyan tasarımlar müşteri açısından hayal kırıklığına neden olacaktır. Örneğin, renkler , logo , amblem tasarımlarını bir özel tasarım giysi firması için hazırladınız, müşteriler log ve renkleri gördüğünde özel tasarımcı hissine kapılıyorlar. Fakat ilgili firma basit tasarımlar ancak kaliteli dayanıklı ürünler üretiyor. Müşterilerinize sunulan ile karşılaştıkları ürün aynı olmadığından analizi kötü yapılmış ve başarısız bir marka tasarımı olacaktır.

Yaratıcı bakış açısı

Rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlayacak, özgün ve sade tasarımlar her zaman müşteri algı yönetiminde etkili ve başarılı sonuçlar doğurur.

Araştırma ve uygunluk

Marka tasarımı yapılmadan önce piyasa analizi ve uygunluk tespitleri yapılarak çalışmaya başlanmalıdır. Örneğin bir çelik mutfak ürünleri markasına karmaşık amblem tasarlamak hayati hatalara neden olacaktır. Logo da ince çizgiler her boyutta basılamayacağından, amblem tasarımı kullanımına uygun olmayacaktır.

Marka Tasarım da Trendlerin Takibi

Trendlerin takibi önemlidir, Şuanda pazarlama argümanlarının çoğu sosyal ve dijital medya üzerinden yapılmakta. Müşteriler ile ilişkiler e-mail ve remarketing üstünden gerçekleşmektedir. Trendler göz önüne alınarak tasarım yapılırken, sosyal medya ve dijital platformlar bir bütün olarak ele alınarak tasarlanmalıdır.

Marka tasarım ajansı seçiminde, önemli hususlara dikkat eden tecrübeli yaklaşımlar ile tasarımları hayata geçiren firmaları tercih etmelisiniz. Marka oluşturmak konularındaki sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilir, kurumsal kimlik sayfamızdan birçok tasarım örneğini inceleyebilirsiniz.

marka tasarımı