kurumsal web tasarımı

kurumsal web tasarımı

Kurumsal Web Tasarım

Profesyonel kurumsal web tasarım ajansı EnteresanÇizgi , seo uyumlu , mobil cihazlara özel olarak tasarlanmış , Projeler üreten dijital pazarlama ajansıdır.

Firma ve kurumların  kurumsal kimliğine uygun olarak html 5, css 3.0 yeni nesil teknoloji altyapıları ile oluşturulmuş, mobil “telefon” tablet, masaüstü gibi tüm cihazlar ile uyumlu şekilde çalışan , arama motoru ile uyumlu web sitelerine genel olarak kurumsal web tasarım denir.

kurumsal web tasarım

Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Kullanıcıların %51 ‘i akıllı telefondan web sitelerine bağlanarak, ihtiyacı olan websitesi veya sosyal medya hesabına erişiyor. Geçen yıl yapılan pazar araştırmasına göre firma veya son kullanıcılar hizmet alacakları ve/veya ürün alacakları partnerlerinin mutlaka web sitelerini ziyaret ediyor. Aynı araştırmada kullanıcıların üzde 40’ı firmaların kurumsal web sitelerindeki fotograf ve bilgileri koşulsuz kabul ediyor.

 

Bu analiz ve araştırmanın sonucunda firmanızın müşteri potansiyelinin minumum %40 ‘ı websitenizde geçiyor. Kurumsal web tasarım ajansı firmanızın hedef kitlesine en uygun tasarımları ve içerikleri hazırlayarak , potansiyel müşterilerinize en profesyonel yaklaşımı belirler.

kurumsal web tasarımı

Profesyonel Kurumsal Web Tasarım da Bulunması Gereken Özellikler

 1. Profesyonel kurumsal web site tasarımı ; web site tasarlanırken tema, hazır yapılardan uzak durularak, firmaya özel tasarıma sahip olmalıdır. Kopya , hazır tema veya basit tasarımlar kalitesiz ve ucuz hissini uyandırır. Unutmayın ki müşterileriniz çok araştırıyor rakiplerinizi inceliyor, kalitesiz tasarımlar firma prestijinizi sarsar.
 2. Hızlı Sağlam yazılım, hazır temalar, hazır scriptler website altyapınıza çok fazla yük bindirerek, sitenizin yavaş olmasına sebeb olur. Kullanıcılar google verilerine göre açılması 2 saniyeden uzun süren kurumsal website ‘yi ziyaret etmeden çıkıyor.
 3. Kurumsal web tasarım güvenliği ; web sitenin güvenliği çok önemlidir. Altyapı yani yazılım ve veritabanı bağlantılarınız dış saldırılara karşı korunmalıdır. Özellikle spam form etkileşimleri ile site trafiğinize erişim kapanabilir.
 4. Mobil uyumluluk ; web siteniz telefon ve tablete göre özel olarak tasarlanmış görsel tasarıma ve web site yazılımına sahip olmalıdır.
 5. Yönetilebilir web tasarım ; web siteniz ne kadar güncel ve trendi takip ederse okadar verimli bilgi paylaşırsınız. Verimli bilgi hem müşteri sadakati ve iş gücünü azaltmak için önemlidir hemde arama motorları için kritik öneme sahiptir.
 6. Kurumsal web tasarım ajansı seçimi; kurumsal websiteniz hazırlanıp yayına girdikten sonra, siteniz teknik desteği, hosting, domain takibi, güncelleme ve yeni entegrasyonlar için ajansınız ile devamlı etkileşim halinde olacaksınız. Ayakları yere basan istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz , hizmet kesintisine uğramayacağınız ajans seçimi hayati önem taşımaktadır.
 7. Arama motoru uyumluluğu , dünyanın en pahalı ve en kaliteli hizmetine sahip , çok lüks bir otel yapın ve bu otel kimsenin bilmediği bir dağın başında olsun, Hiçbir müşterinin ulaşamadığı bir otel hiç işe yaramayacaktır. Aynı şekilde müşterilerinizin ulaşamadığı bir kurumsal website ne kadar profesyonel olursa olsun başarısız bir proje anlamına gelmektedir. Arama motorları ile yüzde 100 uyumlu olan, arama motoru dostu kurumsal web site alt yapısı hayati öneme sahiptir.

Kurumsal Web Site Pazarlaması Nasıl Yapılır ?

Kurumsal  Web Tasarım pazarlaması için öncelikle profesyonel kurumsal wesitesi yaptırılmalıdır. Bütçe ve zaman harcayarak yaptığınız reklamların kullanıcı dostu olmayan bir websitesine yönlendirerek, bütçenizi boşa harcamış olacaksınız. Profesyonel  web tasarım ajansı tarafından hazırlanmış özel tasarım ve altyapıya sahip websiteniz , reklam ve tanıtım çalışmalarına hazır artık.Kurumsal website tasarım ile kullanıcı deneyimi üst düzeye çıkardıktan sonra pazarlama çalışmasına başlayabiliriz:

 • Lokal Seo “arama motorları haritalarda ” lokal olarak websitenin, yorum, harita ve öneriler altyapısının hazırlanması
 • Genel seo ilgili anahtar kelime, video ve içeriklerde arama sonuçlarında üst sıralara taşıma, bu pazarlama yöntemi uzun zaman alan daha çok bütçe gerektiren bir dijital pazarlama yöntemidir.
 • Dijital pr ile website pazarlama; firmanız ile ilgili haber, portal, sosyal medya, blog vb. alanlarda etkileşim yaratma ve müşteri potansiyeline ulaşma çalışmasıdır.
 • Dijital reklam planlama ve satın alma; kurumsal websitenizi google, sosyal medya “instagram, twitter, youtube” alanlarında sponsor reklamlar belirlenen hefe kitlede ki müşterileri website’nize ulaşmasını sağlama.