kreatif reklam ajansları

kreatif reklam ajansları

Kreatif Reklam Ajansı

Kreatif reklam ajansı ; geleneksel reklam ajanslarından farklı olarak , ürün ve hizmetin stratejik özelliklerine odaklanır.

Yaratıcı fikirleri , ürün ve hizmetlerin özelliklerini ön plana çıkartarak, hedef kitleye en dikkat çekici şekilde sunmak için tasarlayıp hayata geçiren çalışmalara imza atan ajanslar kreatif ajanslarıdır.

Creative Reklam Ajansının, geleneksel Ajanslardan farkları

Yaratıcı Fikirler

Geleneksel reklam ajansların ana hizmetleri ; billboard reklamları , salt tv reklamları , gazete ve dergi reklamlarıdır. Yaılan bu reklamlar genellikle müşteriden gelen resim, fotograf ve senaryo kullanılarak çalışmayı tamamlarlar. Creative reklam ajansları reklamı yapılacak olan ürünü veya hizmeti inceledikten sonra bir senaryo ve fikiri üretir. Üretilen fikir üstünden çalışmaları yaparak etkin ve hedef kitleye ulaşmasını sağlar.

Eşsiz Tasarımlar

Dijital platformlar öncelikli olmak üzere creative reklam ajansı “kreatif reklam ajansı” eşsiz kullanıcı deneyimi için çalışma hazırlar. Örnek ; geleneksel ajanslar bir ürün veya hizmet için hazır bir template üstünden bir web sitesi hazırlayabilirken ,  kreatif reklam ajansı , rakip firmaları inceleyip analiz ettikten sonra mikro site, ürüne özel responsive site tasarlayarak kullanıcılar için eşssiz bir görsel deneyim yaşatır.

Demograjik Yapı Analizi

Geleneksel ajanslar tv reklamları, radyo reklamları vb. tüm platformlarda reklam yapacağı zaman müşteriden gelen teknik veri ışığında satın almaları gerçekleştirir. Müşteriden gelen tasarımlar revize edilerek hayata geçirir. Kreatif reklam anlayışında ise, müşteriden brief alındıktan sonra demograji “hedef kitlenin, yaşı, cinsiyeti , etnik kökeni, kültürel yönelimi, medeni durumu vb. ” tüm etkenler analiz edilerek planlama yapar. Örnek: geleneksel ajans ; bir yogurt reklamı için gelen tasarımda, müşteriden gelen teknik veri ışığında ilgili lokasyonları satın alır ve hayata geçirir, creative reklam ajansı yaptığı analizler ışığında hangi yaşa ve kitleye hitap etmesi gereken tasarımı hazırlar, hangi tarih aralığında en verimli olacağını belirler ve tümleşik bir yapıda hayata geçirir.

Yaratıcı Ekibin Düşünülmeyeni Düşünen Kreatif Reklam Ajansı

Kreatif olmak , kelime manası olarak yaratıcı olsada sektördeki karşılığı düşünülmeyini düşünerek, yapılan çalışmalarda farklı bakış açısı oluşturmak anlamına gelmektedir. Kreatiflik sırf farklı olmak adına anlaşılmayan , karmaşık çalışmalar yapmak anlamına asla gelmez. Tam aksine herkese hitap eden ,  verimlilik ve hedef kitle odaklı çalışmalar kreatif ajans çalışma prensibidir.

kreatif reklam ajansı