kreatif ajans nedir

kreatif ajans nedir

Creative , Kreatif Ajans Nedir ?

Creative Ajans , türkçe olarak kreatif ajans ; Gelişen teknoloji ile birlikte bir birinden farklı birçok kelimeler hayatımıza girmekte. Daha öncesinde gelişi güzel verilen isimlerden dolayı kullanıcılar yenilik adına daha etkileyici isimleri kullanmaktalar. Son zamanlarda bir birinden farklı ajanslar kurulmuştur. Creative Ajans hizmeti fikir ve temaya dayalı ürünlerdir. Verilen ürünün içeriğinden çok birey, toplum, kurum vs. üzerinde bırakacağı etki daha önemlidir. CreativeAjans alternatifsiz çalışır, yani Creative ajansın yaptığı işi başka bir ajansa yaptıramaz ve uzun vade de etkisini göremezsiniz.. Dijital pazarlama ajansı, sosyal medya ajansı, mobil pazarlama ajansı ve kreatif reklam ajansı  gibi bir birinden farklı ajanslar günümüzde yerlerini almıştır. Peki her defa adından söz ettiren ve vazgeçilmeyen Creative Ajans nedir, neler yapar?

 

Öncelikle CREATİVE ne demektir biraz işin özüne inelim.

 

Anlayacağınız üzere CREATİVE (Kreatif) yaratıcı, neden olan, oluşturan anlamına gelir. Burada bahsedilen “yaratıcılık” ilahi bir düzeyde değil insani bir düzeyde olduğunu bilmeliyiz.  İş hayatında yaratıcılığın ufku geniş, sınırı yoktur. Üretilen ürün veya hizmet de yaratıcı nitelik taşır.

 

Aslında creative ajans, kreatif ajans sermayesi zihinsel, düşünsel emeğe dayanan insanların fikir üreterek görsel değer kattığı bir sektördür.

 

Normal ajanslar, müşteriden gelen briefe göre birebir iş yaparken, CreativeAjans markaların, satış, genel, vb. müdürlerin yapamayacağı işleri yaparlar. CreativeAjans firmaların düşünmediği fikirleri üreterek markaları inanılmaz yerlere taşır.

kreatif ajans nedir

Creative ajanslar genelde sosyal medyada ve internette virüs gibi yayılacak ürünler yaratmakla ünlülerdir. Onlar hiç beklenmedik bir şekilde tüketiciyi şaşırtır ve genellikle yarattıkları ürün sayesinde markalara kısa ve uzun vadede pazar gücü toplarlar.

 

Kreatif Ajans özetle müşterisinin – müşterisine ulaşmasını onunla doğru iletişim kurmasını sağlayan bir üreticidir.

Creative ajansın yaptığı iş temelde budur.

Kreatif Ajans İle Çalışmanın Ayrıcalığı

Tabi ki iş hayatında profesyonellik çerçevesinde benimsediğiniz tüm kurallar creative ajansla çalışırken de geçerli olmalı.

Creative Ajans’la çalışırken kararlarınız net olmalı. İlk başta vermiş olduğunuz brief doğrultusunda tüm fikirler üretiliyor ve bu süreç doğrultusunda yol alınıp izleniyor. O yüzden en ufak bir karar değişikliği tüm çalışmaların çöp olmasına sebep olabilir. Sanıyorum ki bu durumla karşılaşmak istemezsiniz.

Creative ajansın  çalışma ortamı

Türkiye şartlarında bir adım daha önde kural ve baskının olmadığı, gömlek, kravat kuralı olmayan çalışma saatinin bir kavram olarak kabul edilmediği rahat bir ortama hazırlıklı olun. Yaratıcılığa önem veren ve bu beyin takımını bir araya getiren enteresan yeteneklerin ve kişilerin bir araya geldiği eğlenceli bir çalışma ortamı bulunur. Bu sektöre girenlerin hiçbir zaman başka bir kurumu tercih edemeyeceği yerlerdir.

 

Merak ettiniz değil mi?

O halde en kısa sürede misafirimiz olun. Bir kahve eşliğinde cretive gün geçirelim.

creative ajans
kreatif ajans

Kreatif Ajans nasıl bir yol izler;

Öncelikle müşterinin hedefleri, finansal beklentileri ve karakteri anlaşılır.

Daha sonra müşterinin ihtiyaç duyduğu hizmet ve bütçeyle ilgili fikir üretimi (creative süreç) yapılır. Bu fikir tasarımla, sunumla alakalı, kurgu, video, web sitesi gibi kanallardan hangisi uygunsa o doğrultuda planlanır.

Yalnız Creative ajansla çalışıyorsanız göz ardı edemeyeceğiniz tek altın kural; Creative Ajans hiçbir zaman ürün satmaz

Sizce de uzun bir sürece yayılabilen fikirlerin fiyatı tartışılır mı? Bence paha biçilemez…

Bütçelendirme

Bütçe neyse iş de odur mantığıyla bir yol izlenir, fikir aşamasına geçilir. Sonuçta 5.000,00 TL tutarındaki bir işe ayrılan emekle 100.000,00 TL tutarındaki bir işe ayrılan emek tartışmasız farklıdır. Ortaya koyulan emek arttıkça üretilen fikrin kalitesi de artar. O nedenle Creative Ajansla pazarlık etmeden önce tekrar düşünün demekten geri alamıyorum kendimi.

Creative Ajans NE DEMEK?

Gelişen teknoloji ile birlikte bir birinden farklı birçok kelimeler hayatımıza girmekte. Daha öncesinde gelişi güzel verilen isimlerden dolayı kullanıcılar yenilik adına daha etkileyici isimleri kullanmaktalar. Son zamanlarda bir birinden farklı ajanslar kurulmuştur. CreativeAjans hizmeti fikir ve temaya dayalı ürünlerdir. Verilen ürünün içeriğinden çok birey, toplum, kurum vs. üzerinde bırakacağı etki daha önemlidir. CreativeAjans alternatifsiz çalışır, yani Creative ajansın yaptığı işi başka bir ajansa yaptıramaz ve uzun vade de etkisini göremezsiniz.. Dijital pazarlama ajansı, sosyal medya ajansı, mobil pazarlama ajansı ve Creative Ajans  gibi bir birinden farklı ajanslar günümüzde yerlerini almıştır. Peki her defa adından söz ettiren ve vazgeçilmeyen CreativeAjans nedir, neler yapar?

 

Öncelikle CREATİVE ajans ne demektir biraz işin özüne inelim.

 

Anlayacağınız üzere CREATİVE (Kreatif) yaratıcı, neden olan, oluşturan anlamına gelir. Burada bahsedilen “yaratıcılık” ilahi bir düzeyde değil insani bir düzeyde olduğunu bilmeliyiz.  İş hayatında yaratıcılığın ufku geniş, sınırı yoktur. Üretilen ürün veya hizmet de yaratıcı nitelik taşır.

 

Kreatif Ajansın Sermayesi Nedir ?

CREATİVE (KREATİF) AJANS sermayesi zihinsel, düşünsel emeğe dayanan insanların fikir üreterek görsel değer kattığı bir sektördür.

 

Normal ajanslar, müşteriden gelen briefe göre birebir iş yaparken, Creative Ajans markaların, satış, genel, vb. müdürlerin yapamayacağı işleri yaparlar. Kreatif Ajans firmaların düşünmediği fikirleri üreterek markaları inanılmaz yerlere taşır.

Viral Reklamlar

Creative ajanslar genelde sosyal medyada ve internette virüs gibi yayılacak ürünler yaratmakla ünlülerdir. Onlar hiç beklenmedik bir şekilde tüketiciyi şaşırtır ve genellikle yarattıkları ürün sayesinde markalara kısa ve uzun vadede pazar gücü toplarlar.

 

Creative Ajans özetle müşterisinin – müşterisine ulaşmasını onunla doğru iletişim kurmasını sağlayan bir üreticidir.

Creative ajansın yaptığı iş temelde budur.

Kreatif Ajans Hizmetleri

alternatifsiz yaratıcı işler yapan firmadır.Normal ajanslar, müşteriden gelen briefe göre birebir iş yaparken, Creative Ajans Hizmetleri markaların, satış, genel, vb. müdürlerin yapamayacağı işleri yaparlar.

Creative ajans firmaların düşünmediği fikirleri üreterek markaları inanılmaz yerlere taşırlar… Hem de daha ölçülebilir sonuçlar ve düşük bütçelerle Kreatif ajans  genelde sosyal medyada ve internette virüs gibi yayılacak ürünler yaratmakla ünlülerdir.

Onlar beklenmedik bir şekilde tüketiciyi şaşırtırlar ve genellikle yarattıkları ürün sayesinde markalara kısa ve uzun vadede hem word of mouth hem de viral yaratacak gücü toplarlar.

 

Kreatif Ajansların Temel Stratejileri:

Videolar, online oyunlar, yarışmalar, kampanyalar ve hiç denenmemiş stratejiler kullanarak, tüketicinin nefret ettiği geleneksel reklamcılığı bambaşka bir platforma dönüştürerek, tüketicinin reklam ürünlerinden zevk almasını, paylaşmasını ve konuşmasını sağlarlar.

Kreatif ajans ayrıca creative ekip genellikle çalışanların çok rahat takıldıkları, gömlek-kravat derdi olmayan, yaratıcılığa aşık oluşumlar olarak bilinirler. Yaratıcı genç beyinlerin ve yeteneklerin bir araya geldikleri, bu sektöre girenlerin hiçbir zaman başka bir kurumu tercih edemeyeceği yerlerdir.