instagram hesapyönetimi

instagram hesapyönetimi

İnstagram Hesap Yönetimi

Kişisel kullanıcılar kadar, hizmet sektöründen, ürün satan markalara , kurumsal şirketlerden lokal restaurantlara kadar birçok marka instagramı aktif kullanarak instagram hesap yönetimi ile pazarlama ve tanıtım çalışmaları yapıyor.

Sosyal medya şu anda olduğu gibi gelecekte önemini arttırmaya devam edecek gibi duruyor. Markalar sadece ürün tanıtımı ve marka pazarlama için değil, instagram sayfalarını ürün katalogu gibi de kullanmaya başladı. Büyük markalar ise şikayet, öneri, müşteri yorumlarını instagram sayfalarından cevaplayarak müşteri sadakatini yükseltiyorlar.

Markalar için instagram hesap yönetimi bu kadar önemli olunca, hesap yönetimi başlı başına bir iş olmaya başladı. Sosyal medya ajansları en çok destek verdikleri hesaplar instagram kurumsal hesaplarıdır.

İnstagram Hesap Yönetimi Nasıl Yapılır ?

 1. Kurumsal Hesabınızı Açın
  Marka adına uygun , mümkün ise _ – / vb karekter olmadan sayfa isimi alın. Logonuz sayfada websiteniz, telefon, e-mail, lokasyon haritanız gibi firmanızı temsil eden tüm entegrasyonları yapın ve devamlı güncel tutun. Mümkün ise intagramdan onaylanmış sayfa olarak kurumsal hesabınızı onaylatın.
 2. Profesyonel İçerik Oluşturun
  Unutmayın ki içerik herşeydir, siz kopya tekrarlanmış içerikleri sıkıcı hatta ilgisiz görüyorsanız, emin olun müşterilerinizde aynı hissi yaşıyor. Firmanızı temsil edecek kurumsal yapınıza uygun emek verilmiş profesyonel paylaşımlar yapın.
 3. Hedef Kitle Analizi Yapın
  Marka veya firmanızın hedef kitlesini çok net belirleyin. Hedef kitlenizi yanlış belirlemeniz markanızı kötü ve zor bir duruma sokmanıza sebeb olabilir. Unutmayın instagram kullanıcıları çok araştırıyor ve çok hassaslar en ufak hata binlerce kişi tarafından paylaşılmasına sebeb olabilir.
 4. Rakiplerinizi İnceleyin
  Rakiplerinizi inceleyin, kaç adet paylaşımı var, kaç takipçisi var, paylaşımlar saat kaçta yapılıyor. Hangi paylaşımları daha yüksek etkileşimde bulunmuş. Hiçbir noktayı gözden kaçırmayın. Analizleri tamamladıktan sonra rakiplerinizden daha fazla ve özel hesabınızı yönetin.
 5. Merak Edilen Görünmeyen Taraflarınızı Paylaşın
  İnstagram hesabı kullanıcıları çok meraklıdırlar. Sosyal sorunluluk projelerinizi hesabınızda paylaşabilirsiniz. Bir üretici iseniz ; üretim sürecinizi hesabınızda paylaşarak müşterilerinizin veya hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.
 6. Hashtag oluşturun
  instagram hesap yönetimi için hashtagler önemlidir. Kurumunuz ile alakalı veya paylaşımınız ile alakalı hashtagleri bulun ve paylaşımlarınızda 3 adeti geçmemek üzere kullananın. Paylaşımınızı genel alanda keşfete düşmesini sağlamış olacaksınız.
 7. Hikayelere Önem Verin
  Hesaplarda hikayeler ile post paylaşımlarının dağılım oranı çok farklıdır. Hikayelere çok bakanlar postlara o kadar önem vermiyor, postlara çok bakan hesap sahipleri ise hikayelere önem vermiyor. Siz hikaye paylaşımlarına önem vererek hitap ettiğiniz kullanıcı sayısını yükseltebilirsiniz.
 8. Videolara Önem Verin
  Uzun videolar için igtv yi kullanabilirsiniz , aynı videonun kısa versiyonunu paylaşım olarak yapabilirsiniz. İGTV’nin hedef kitlesi gerçekten farklı. İnstagram ‘da görüntülü animasyonlar salt fotograf görsellerden daha fazla dikkat çekiyor. Dolayısı ile reklamsız organik keşfete düşme ihtimaliniz videolar ile daha yüksek oluyor.
 9. İnstagram Reklamları ile Destekleyin
  Öne çıkarmak istediğiniz ürünü ve hizmetinizi yaratıcı bir slogan ve içerikle hazırlayarak sponsor reklam verin.
instagram hesap yönetimi