Kurumsal kimlik marka imajını yansıtıldığı çizgiler bütünüdür. Kurumsal kimlik logo tasarımı en önemli öğedir. Logo tasarımı firma misyon ve vizyonunun yansıttığı amblemdir. Logo tasarım fiyatları ve kurumsal kimlik fiyatları firmanın ayırdığı bütçeye göre değişiklik göstermektedir.

Logo insanların zihninde canlandırdığı firmanızın yüzüdür. Kurumsal kimlik logo tasarımı yapılırken firmanızın hitap ettiği hedef kitle, varsa eğer ambalajların görsel sunumu, pazarlama stratejileri, rakip analizi her bir öğe dikkate alınarak yapılmalıdır. Potansiyel hedef kitleye ilk bırakacağınız etkinin logo tasarımı ile olacağını unutmayın.

Markalar, çizgileri, fontları ve renkleri ile farklılıklar yaratırlar. Ayrıca hedef kitle tarafından kolay ve hızlı algılanabilmesi için kurumsal kimlik tasarımı etkin kullanılan bir reklam türüdür. Başarılı kurumsal kimliğe sahip markaların, kullanıcı güveni ve marka sempatisi konusunda sağladığı başarılar göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir.

Kurumsal kimlik oluşturulurken;

  • Çalışma yapılacak firmanın analizleri çıkarılmalı.
  • Müşteri kitlesinin kimler olduğu belirlenmeli.
  • Görsel hafızamızda yer edebilecek, akılda kalacak bir çalışma olmalı.
  • Yapılacak tasarım özgün olmalı, firmanın tanımını göz önüne birebir serebilmeli.
  • Renkler ve çizgiler bütünlüğü firmaya özgü ve creative olmalı.
Kurumsal kimlik logo tasarımı

Kurumsal kimlik logo tasarımı

Amblem nedir?

Amblem logoda bulunan text içermeyen, çizgilerden oluşmuş bölümüdür. Şirketlerin, akılda kalıcı olması ve diğer markalardan kolayca ayırt edilebilmesi için tasarlanan logo, aynı zamanda kurumsal kimlik kazanılmasının en önemli öğelerinden biridir.

 

Typografi nedir?

Typografi ise kurumsal kimlik detaylarında kullanılacak font kümesidir. Typografi ve logo birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Kurumsal kimlik bütünlüğünü etkileyen her bir çizgi ve renkler birbiri ile kaynaşmak zorundadır. Başka türlü ortaya birbiriden farklı renklerde alakasız göz yoran, anlam kargaşı ortaya çıkar.

 

Kurumsal Kimlik Fiyatları

Kurumsal kimlik tasarım fiyatları, hazırlanacak çalışmanın kapsamına göre farklılık gösterir. Temel kurumsal kimlik fiyatı belirlendikten sonra, hazırlanacak parçaların adetine göre bir fiyat çalışması yapılır. Oluşacak fiyat farklılıklarındaki temel neden, firmaların sektörel ihtiyaçlarının birbirinden farklı olmasıdır.

Enteresan Çizgi markanıza özel tasarımlarla kurumsal kimlik, logo tasarım, amblem tasarımı, typografi, katalog tasarımı, web tasarımı, billboard tasarımı, tv reklamları, internet reklamları ile hedef kitlenize özel tasarım yapmaktadır.