Kasım ayında sosyal medya da en popüler markalar

Kasım ayı sosyal medya marka endeksi açıklandı. Kasım ayında sosyal medya da en popüler markalar arasında reklamlarda sıkça gördüğümüz birçok marka mevcut.

Türkiye’nin sosyal medya analiz platformu BoomSocial verileri ile hazırlanan SocialBrands, markalara ait 17 binden fazla sosyal medya hesabını mercek altına alarak en başarılı markaları tespit edildi. Kasım ayında sosyal medya da en popüler markalar arasında Zen Pırlanta birinci oldu.

Türkiye’de sosyal medyada aktif markaları inceleyerek tarafsız şekilde puanlayan SocialBrands, markaların Kasım ayı skorlarını açıkladı. Onlarca sektörde 17 binden fazla hesabı kapsayan sosyal medya marka endeksi SocialBrands, gerçekleştirdiği kapsamlı incelemeler ile sosyal medya stratejilerine yön veriyor.

Kasım ayında sosyal medya da en popüler markalar

Kasım ayında sosyal medya da en popüler markalar

Kasım ayı lideri Zen Pırlanta

Sosyal medyada bu ay en yüksek performans, geçtiğimiz aylarda da ilk üç marka arasında yerini koruyan Zen Pırlanta’dan geldi. Facebook, Twitter ve Instagram’da hayranlarıyla başarılı bir iletişim kuran Zen Pırlanta’nın bu ayki performansını etkileyen en önemli etken ise video paylaşımları oldu. Bu ay görsel iletişimin yanı sıra video iletişimine de yer veren Zen Pırlanta, yüksek etkileşim almaya devam etti.

Honda Türkiye, özellikle Facebook ve Twitter’da gösterdiği performans ile ikinci sırada. Bu ayki marka iletişiminde yeni Honda Civic’i ön planda tutan Honda, hayranlarından yoğun etkileşim aldı. Sosyal medyada düzenlediği yarışma ile yoğun etkileşim alan ve hayran sayısı bakımından yükseliş gösteren Madame Coco ise liderler tablosunda üçüncü sırada yer aldı.

Facebook, Twitter ve Instagram’da markalar tarafından Ekim ayı boyunca paylaşılan 1,4 milyondan fazla içerik ve 740 milyonun üzerinde etkileşimi inceleyen SocialBrands sonuçlarına göre sosyal medyada bu ay ilk 10’da yer alan diğer markalar ise sırasıyla Mavi, Akbank Sanat, Mercedes-Benz Türkiye, English Home, Koton, Audi Türkiye ve Sabancı Holding.