firmalar_acisindan_sosyal_medya_araclari

firmalar_acisindan_sosyal_medya_araclari

 

Gebze Web Tasarım İçeriğinde Neler Olmalı

Gebze Web Tasarım sitesi, her firma, kuruluş, işletme ve marka için olmazsa olmaz bir online ticaret alanıdır. Bilinirlik, tanınırlık ve müşteriye 7/24 her yerde var olmanın getirdiği özünde eski fakat son dönemlerin popüler yeniliklerden bir tanesidir. Önceki zamanlar gidecek olursan yaklaşık 10 yıl kadar hemen hemen her sektör ve firmanın web site tasarımları kötü bir haldeydi. Hatta ve hatta çoğu firmanın bir web sitesi dahi yoktu. Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi ve bu işi yapan firma ve ajansların artması ile doğru orantılı olarak marka ve firmalarda bu alanda kendileri geliştirerek pazarlarının büyümelerinde önemli rol oynadılar.

 

Web Tasarımı İçeriğinde Neler Olmalı konu başlığımızı geldiğimizde ise Web sitesinin ana şablonu her şeyden önce anlaşılır ve kullanımı kolay olmalı. Kullanıcıya istediği şeyi 3-5 tıklama yapmadan önüne sürmeli ve bu bilginin kullanıcının gerçekten ulaşmak istediği bir bilgi olması çok önemli. Karmaşık içerikler, resimler, grafikler, hoplayan zıplayan şeylerden bilhassa uzak durulmalıdır. Göz yorucu, basit ve gereksiz her nesneden kaçınmalı; aynı zamanda renk tonlamalarının iyi bir göz tarafından ayarlanması gerekmektedir. Uyumlu renkler bellidir, ama beyaz her zaman ferahlatır.

 

Gebze Web Tasarımı İçeriğinde Neler Olmalı Ve Nasıl Olmalı;

 

1.İsim ( Alan adı ) Seçimi

Alan ismi seçerken söylemesi kolay isimler olmasına dikkat etmeliyiz. Herhangi birine web sitemizin adresini söylerken zorlanıyor çok defa tekrar ediyor hatta harf kodlamasına kadar gidiyorsak müşteriyi de o kadar uzaklaştırıyoruz demektir. O halde defalarca tekrar etmek zorunda kalacağımız isimlerden kaçınmalıyız. Alan adınızın Türkçe karakter içermemesi veya elinizden geldiği kadar az Türkçe karakter içeren alan adı seçmeniz internet kullanıcılarının sitenize daha kolay erişebilmesini sağlayacaktır.

2. Sitenizin Menü İçerikleri

Ana sayfa:

Web sitesinin ana sayfası ile ziyaretçilere güven veren tasarımlara sahip olmalı ve sitenin amacını ziyaretçiye en güzel biçimde ifade eden sayfa olmalı. Gereksiz ilgi çekmeyecek tasarım ve içeriklerde uzak durulmalı. Ziyaretçi vakit kaybı olarak düşüneceği siteyi tekrar ziyaret etmeyeceği gibi o an sitenizden de ayrılacaktır.

Hakkımızda Bölümü:

Firmanız veya markanız hakkında vermek istediğiniz bilgi; herkesin kurumunuzu veya markanızı en güzel şekilde ve kolaylıkla anlaşılır oluşan bir makale niteliğinde olmalıdır. Eğer daha fazla bilgi vermek istiyorsanız bu bölümleri Tarihçe, Misyon, Vizyon, gibi başlıklara ayırmanız ziyaretçilerin işini kolaylaştıracaktır. Firmanız ve markanızla ilgili bilgi verirken gereksiz bilgilerden ve abartıdan kaçının yazdıklarınızda abartı hisseden ziyaretçilerin güven konusunda tereddütte düşebilirler. Gerçek bilgilerden oluşan bir anlatım her zaman daha güvenilirdir.

Ürünler / Hizmetler:

Ürün ve hizmetlerinizi tanıtıcı içerikler eklerken o ürünü ve hizmeti hiç bilmeyen kişilerin bile baktığında anlayabilmesini sağlayacak şekilde olmasına özen gösterilmeli. Ziyaretçilerinizin aradığı ürünlere rahat ulaşmasını sağlayın ürünlerinizi anlaşılır bir şekilde sınıflara ayırınız veya ürünler bölümüne bir ürün arama bölümü yerleştiriniz böylece ziyaretçileriniz aradıkları ürünlere kolayca erişebilirler.

İletişim:

İletişim bölümü bir web sitesinin en önemli bölümüdür. Ziyaretçilerinizin size kolay ulaşmasını sağlamalısınız. İletişim bölümünüzde adresiniz ve bilgileriniz net olmalı. Hatta bulunduğunuz lokasyonun krokisi de bulunmalı ve Google maps’e eklemelisiniz. Gerektiği takdirde müşterileriniz navigasyondan kolay ulaşmasını sağlar. Ayrıca ziyaretçilerin size her türlü görüş ve önerilerini gönderebilecekleri bir iletişim formu da mutlaka olmalıdır.

Duyurular:

Firmanız veya markanızın hakkında ki duyuruları sayfanızda belirmeniz takipçilerinizin sizin hakkınızda haberdar olmasını sağlayacaktır. Bu duyuruların sürekli güncellenmesi gerekmektedir. Örneğin yeni çıkaracağınız veya kampanyaya gireceğiniz dönemleri duyurabilmelisiniz.

Gebze Web Tasarım

Gebze Web Tasarım