DİJİTAL PAZARLAMA

Dijital Pazarlama Ajansı , 12 yıllık tecrübesi ile Enteresan Çizgi hedef odaklı yaklaşımları ile pazarlama çözümleri sunuyoruz.

İşiniz ne olursa olsun, hangi sektörde olursanız olun dijital pazarlama ile yeni pazarlar elde ederek, daha fazla müşteriye erişin.

 Markaların website sahibi olmaları artık yeterli olmuyor, markalar veya işletmeler sosyal medya hesapları ile dijital pazarda büyük başarılar kaydediyor.

Dijital pazarlama her gün gelişen ve aşırı rekabetçi bir ortamdır.  Dijital dünyada varlığınızı korumak veya daha fazla pazar payı elde etmek için, sosyal medya başarısına, seo (arama motoru optimasyonuna) , içerik ağlarına , dijital pr (online haber sitelerine) ve olmazsa olmaz mobil websiteleri ve uygulamalara sahip olmalısınız.

Başarılı Dijital Pazarlama Ajansı Nedir ?

Dijital ajansları , geleneksel ajanslardan ayıran en büyük özelliği ölçümlenebilir performanslarıdır. Yapılan reklam çalışmalarında, ne kadar gösterim alındı, kaç kullanıcı firmayı ziyaret etti ? ziyaret edenlerin kaç tanesi müşterimiz oldu vb. bir raporlama ile ölçüm yapılır ve harcadınız zaman ve bütçenin karşılaştırmasını , tam ve eksiksiz olarak alabilirsiniz.

Dijital pazarlama ajansı; pazarlama argümanlarını firmaya özel olarak belirleyerek dönüşüm etkileşim oranını maksimum seviyeye çıkarabiliyorsa başarılı bir dijital ajans olarak değerlendirilir.

dijital pazarlama ajansı
dijital ajans

Dijital Pazarlama Ajansı Hizmetleri Nelerdir ?

 • Web site tasarımı ve uygulama; Markayı en iyi temsil edecek web siteleri hazırlar. Websitelerin başarısı mobil uyumluluğu, indirilme hızı yani mobil ve masaüstü kullanıcılarının beklemeden hızla ulaşabilmesi için gerekli altyapıya sahip olmalıdır.
 • SEO (arama motoru optimizasyonu hizmeti) , var olan yandex, google, bing vb. arama motorları, websitelerinin indexlenmesi için belli kurallar ve içeriklerin hazırlanmasını tavsiye ediyor. Öyleki oluşturunuz web sitesinin mükemmel olması , arama motorları tarafından tanınmadıktan sonra bir işe yaramayacaktır. vakit ve bütçe kaybetmenize neden olacaktır.
 • SEM (Arama motoru pazarlaması) özellikle sitenizin trafiğini arttırmak için yapılan reklam çalışmalarıdır. Bu çalışmalar genellikle, adwords, adsense, görüntülü reklamlar, video reklamları olarak sıralayabiliriz.
 • Sosyal medya Reklamları ;  instagram , youtube, facebook, twitter, linkedin vb. sosyal medya platformlarında, ürünlerinizin ölçülebilir reklamlarını kapsar.
 • Eşsiz içerik oluşturma; var olan sosyal medya profilinizde, ürün kampanya vb. çalışmalar hedef kitlenize özel olarak tasarlanır ve etkileşim oranınız artırılarak, dijital pazarlamayapılır.

Dijital Pazarlama Aşamaları

Dijital pazarlamada başarı elde etmek istiyorsanız, tüm pazarlama aşamalarını sırası ile gerçekleştirmelisiniz. Bu hizmetlerin birinin eksik veya amatör yapılması pazarlama çalışmanızı başarıdan çok hüsrana uğramasına sebeb olacaktır.

 

 • Müşteri Analizi;
 • Rakip Analizi;
 • İçerik Planlama;
 • Bütçe Belirleme;
 • Bölgesel Pazarlama;
 • Kapsamlı Pazarlama;
 • Dijital Mecra seçimi;
 • Raporlama ve Analiz;
 • Strateji Belirleme;
dijital pazarlama planlama
dijital ajans farki

Geleneksel Ajans ile Dijital Pazarlama Ajansı Farkları

 • Yaratıcı Fikirler; Var olan kampanyanızı veya ürününüzü alır, hedef kitlenizin dikkatini çekecek özel bir fikir oluşturarak, ana temayı oluşturuyoruz.
 • Eşsiz Paylaşımlar; Sosyal medya veya websitenizde paylaştığınız içerikler kullanıcılar için okadar önemlidir ki, arama motorlarına göre websitenizi ziyaret eden kullanıcılar siteye girişten sonraki ilk 4 saniye içinde sitenizde kalıp kalmamaya karar veriyor. Sosyal medyadaki durum daha da dikkate değer, sosyal medya kullanıcıları ilk 1.5 saniye içinde paylaşım ile etkileşime girip girmeyeceğine karar veriyor. Dolayısı ile sırf içerik üretmek amacı ile kopya içerik üretmek faydadan çok zarar getirmektedir. Biz dijital pazarlamada eşsiz dikkat çekici tasarımların önemini biliyoruz.
 • Kullanıcı deneyimi :  yapılan çalışma ister web sitesi olsun, ister sosyal medya hesabı, ister mobil uygulama , isterse geleneksel bir katalog olsun, çalışma ne olursa olsun kaliteli pazarlama kaliteli bir kullanıcı deneyimi ile olur. Yaptığımız her pazarlama tasarımında grafik ve görseller kadar , kullanıcıların hızla ulaşabileceği, aradığı herşeyi bulabileceği, sıkılmadan vakit geçirebileceği, eşsiz kullanıcı deneyimi yaşamaları için tasarlıyor ve üretiyoruz.
 • Pazarlama Analizi ve Strateji ; Herşeyin kreatif olması güzel ancak, hedefi belli olmayan yol sizi başarıya ulaştırmaz.  Dijital Pazarlama da önceliğimiz , doğru kanallarda doğru bütçeler ile uygun çalışmayı yapmak. Dolayısı ile ilk önce, müşteri ve rakip analizini yaparak, lokasyon, dil, yaş, ekonomik durum , etkileşim oranı vb. yüzlerce kriterde en verimli dijital pazarlama deneyimini oluşturarak, stratejimizi dijital ajans olarak belirliyoruz.
dijital ajans secimi

Dijital Pazarlama Ajansı Seçimi , Başarılı Dijital Ajans Özellikleri

Sizi ve ürünlerinizi , sizden daha iyi tanıyan sin pazara bakış açınızı değiştirebilen bir pazarlama ekibine sahip olmalıdır. Bu ekipte içerik yöneticisi, yaratıcı işini seven bir art director, enteresan olmaya çalışan değil, enteresanlık benim ruhumda var diyen işine aşık empati yeteneği gelişmiş bir tasarımcı olmalıdır.

Hedef Kitle analizi çok önemlidir.

Bunu gerçek zamanlı bir örnek ile değerlendirelim,varsayalım 10 birim bütçeniz var ve instagram reklamı veriyorsunuz, ancak hedef kitleniz yanlış ve hatalı, 100 gösterimden sizin ile ilgilenen sayısı sadece 1 , evet reklamın kötüsü oluyor. Ancak ekonomik durumu, yaşı, cinsiyeti, lokasyonu, ilgi alanı belirlenmiş bir hedef kitleye aynı reklamı yaptığınızda 100 gösterimden 90 ‘ı sizinle ilgileniyor. Bu sayede aynı bütçe ile %90 daha fazla müşteri kazanmış olacaksınız.

Dijital Pazarlama Ajans Planını Doğru Yapar

Doğru plan ile , eş zamanlı yaklaşım ile, aynı anda remarketing yapılarak, müşterilerinizin sadakatini ve marka algınızı en üst düzeye başarılı bir dijital ajans çıkarır.

Doğru dijital mecra seçimini yapar

Reklamınızın yayınlanması gereken mecrayı seçerken, pazarlama hedeflerinizi bütçenizi ve hedef kitlenizin özelliklerini göz önüne alarak sizin için en faydalı geri dönüşü alabileceğiniz en uygun tercihi yaparlar.

Vermek istediğiniz mesajı doğru ve etkin biçimde verir.

Hedef kitlenizi etkileyecek mesaj ve ya slogan belirlenir.

Ürün özellikleri ve benzer ürünlerden ayrılan farkları ve faydaları, değerleri ön plana alınır,

Tüketicinin rakip ürünler yerine neden sizin ürün veya hizmetinizi tercih etmesi gerektiği vurgulanır.

Tüketici rakip firmaları nasıl görüyor? Rakiplerimizin kendilerini konumlandırma biçimindeki zayıf ve güçlü noktalar neler bunlar üstünde çalışılarak, müşterilerinizi sizin ürünlerinize yönlendirir.

Dijital Pazarlama Stratejileri

 1. Yerel / lokal pazarlamaya odaklanmak;
  Google, yandex gibi arama motorları , mapten, gps, haritalar gibi kanallara ek olarak bir çok dijital pazar algoritmasını değiştirdi. Lokal reklam ve pazarlama bütçeleri etkin kullanıldığında daha büyük başarı getiriyor.Özellikle, taşımacılık, otelcilik, restaurant vb. lokasyonun önemli olduğu sektörler için verimli bir pazarlama argümanı. Örnek: intagramda bir restaurantın yerel olarak belirlenmiş strateji ile pazarlama yapması hem potansiyel müşterilere erişimini hızlandıracak, hemde alakasız müşterilere gösterimden kaçınarak bütçeyi efektif olarak kullanmasını sağlayacaktır.
 2. Etkin içerik yönetimi:
  Pazarınız ne olursa olsun, eşsiz ve müşteri odaklı yaratıcı içerikler başarının temelini oluşturuyor. Online alışveriş sitelerindeAynı ürünü satan firmalar arasında yapılan pazar araştırmasında , fiyatı ucuz satılan üründen çok içeriği doğru ve fotografları eşsiz, detaylı bilgi olan ürünlerin satışının %30 daha fazla olduğu görüldü. Arama motorları eşsiz içerikteki yazı ve resimlere her zamankinden daha fazla değer veriyor. SEM/SEO veya dijital pazar payından daha fazla yararlanmak için, detaylı ve samimi içerik, eşsiz ve kaliteli resimler, yaratıcı animasyonlar başarının anahtarını elinde tutuyor.
 3. Alternatif Platform Reklamları;
  Ios, google play, dizin ve haber sitelerindeki reklam ve tavsiyeler rakiplerinizin önüne geçmenize destek olacaktır.