dijital medya

dijital medya

Dijital Medya Ajansları

Dijital Medya ajansları arasındaki Enteresan Çizgi ödüllü pazarlama ajansı , müşterilerine web tasarım, dijital reklam kapsamında profesyonel hizmet sunar.

Dijital medya ; kelime anlamı olarak internet ve yazılım aracılığı ile oluşan etkileşim kanallara denir. Halk arasındaki veya sektördeki genel kullanım anlamına göre dijital medya ; internet , sosyal medya, websiteleri, mobil uygulamalar , sms marketing, e-mail marketing ,  youtube vb. video kanallarından oluşan tüm bilgisayar veya akıllı telefon etkileşimli iletişim kanallarına denir.

 

Sanıldığının aksine tüm dünyada dijital medyanın yaygınlaşma hızı Türkiye’den daha yavaştır. Google resmi ofisi , amerika birleşik devletleri, irlanda ve türkiye’de bulunmaktadır. İnstagram aktif kullanıcı sayısı amerika, hindistan’dan sonra Türkiye dünya da 3.üncü sıradadır.

 

Dijital medya Pazarlama konusunda Türkiye dünyadaki ülkelerden çok daha fazla rekabetçi durumdadır. Bu kadar aktif dijital medya kullanmanın faydaları firmalara çok fazla olduğu gibi, zararları çok olması doğal oluyor. İnstagram etkileşim başına 2 yıl önceki reklam fiyatları ile şuadaki etkileşim başına fiyat oranı yüzde 400 kadar artmış durumda. Dijital medya ajansının önemi daha da arttı.

Dijital Medya ve Pazarlama

Dijital medya ajansları sadece tasarım ve uygulama hazırlamazlar, tasarım ve stratejilerin yanında sosyal medya ve dijital pazarlama çalışmaları da yaparlar. Dijital medya pazarlama, dijital pr yani firmanızın haber ve içeriklerinin haber, blog, portallarda yayınlaması ve popüler platformlar olan, instagram, youtube, twitter gibi araçlarda keşfet ve search seçeneklerinde firmanızın içeriklerinin viral olması temel pazarlama içeriğidir.

Dijital pazarlama kapsamında sponsor reklam planlama ve satın almalar ile medya planlama yapılır

Dijital Medya Ajansları Hangi Hizmetleri Verir ?

 

Dijital medya ajansı kurumsal web tasarım başta olmak üzere, kurumsal websitelerinde ve e-ticaret websitelerinde kullanılan ürün ve görsel materyalleri ve içerikleri üretirler .

Firmalara sadece kurumsal web tasarım üretmezler, aynı zamanda responsive websiteler, mobil’e özel uygulamar ve yazalımlar, web tabanlı muhasebe, bayilik , crm modülleri yazarak firmaların etkileşim güçlerini arttırırlar. Birçok dijital pazarlama ajansı , dijital tabanlı grafik tasarımların yanında , hareketli banner ve animasyonlarda hazırlayarak , motion graphic”video” çalışmalarıda yapmaktadır.

Dijital medya ajansları bünyesinde sosyal medya ajansı hizmetlerini de kapsar. Sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamları satın almaları gerçekleştirir.

dijital medya ajansları