Billboard Reklamları

Billboard Reklamları

Billboard reklamları, çok geniş kitlelere ulaşabileceğiniz üç boyutlu veya iki boyutlu olarak tasarlatacağınız açık hava reklamlarıdır.

 

Billboard reklamları son yıllarda popülerliği artmış, hafızalara kazınan etkisi ve üstün görselliği ile en çok tercih edilen reklam türlerinden biri olmuştur. İşe gidiş gelişlerde, özellikle yoğun İstanbul trafiğinde stratejik noktalarda bulunan billboard reklamları doğru tasarlandığında tv reklamlarının bıraktığı etkiden daha fazlasını bırakacak güce sahiptir. Doğru mesaj ve doğru renkler dikkat çekici sloganlar ile birleştiğinde hitap edilen hedef kitlenin algısını toplamaya yetecek potansiyel oluşacaktır.

 

Açık Hava Reklam Çeşitleri?

 

Afişler, miniboardlar, billboardlar, magaboardlar, pankartlar, bez afişler, bina cepheleri, bina üstü tabelalar, otobüs durakları, cadde ışıklandırma direği tabelaları, homeboard (bina içi panolar), raketler, ışıklı panolar, dijital ekranlar, iç ve dış mekanlarda kullanılan grafikler, dev TV’ler.

Billboardlar yatay dikdörtgen ve genel olarak duvara monte edilmiş reklam üniteleridir.

Raketler ise dikey dikdörtgen olarak kaldırımlarda bulunan reklam üniteleridir. Duraklarda da bulunan raketler, genel olarak görünürlüğü en az billboardlar kadar yüksek ünitelerdir.

Megalightlar dev billboardlar olarak tanımlanabilir, ve genelde yol kenarlarına konumlandırılmıştır. Bu standart reklam formatlarının dışında, metrolarda, elektrik direklerinde, duvarlarda bulunan farklı boyutlarda açıkhava reklamları da mevcuttur.

Ayrıca otobüs kaplama ile yapılan reklamlar da özellikle İstanbul’da yüksek derecede tercih edilmektedir. Otobüslerin sadece arkası, sadece şerit şeklinde yan bölgesi, tek katlı ve çift katlı otobüslerin tamamı reklam alanı olarak kullanılabilmektedir.

acik-hava-reklamlari

acik-hava-reklamlari

 

Billboard reklamlarının bıraktığı etkiler;

 

Reklam müşterinin istediği süre ile Billboard’a kalabilir ve bu süre içerisinde 24 saat sunum şansı olur.

Bulunduğu konum itibari ile de reklam etkisi artar.

Modern bir reklam ve etkili bir iletişim türüdür.

Billboard reklamları neredeyse bir televizyon reklamı kadar çok geniş bir kitleye eder.

Billboard’lar büyük ebatlara sahip oldukları için son derece dikkat çekicidir.

 

Enteresan Çizgi creative çalışmaları ile billboard reklamlarında büyük etki bırakacak hizmetler sunmaktadır. Bilboard kiralama, billboard reklamları, açık hava reklamları, bina cephe kiralama, tv reklamları hakkında daha detaylı bilgi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.