ambalaj tasarım firması

ambalaj tasarım firması

AMBALAJ TASARIM FİRMALARI

Enteresan Çizgi Ambalaj Tasarım Firmaları Arasında Firmanıza Özgün , Ekonomik ve Ürünlerinize Prestij Katan Projeler Tasarlayan Ajanstır.

Ürünleri reyonda gördüğünüzde , ilk baktığınız alan ambalaj ve etiket tasarımıdır.Firmanızı ürünün kalitesini fiyatını , doğru olarak satış başarısını direkt olarak etkiler. Ürünlerin markalaşma çalışmasında en önemli etken şüphesiz ambalaj , kutu veya etiket tasarımıdır.

Ambalaj tasarımının ilk aşaması ürün içeriğinin analiz edilmesidir. 2. aşama ürünün kime, hangi yaş grubuna hangi lokasyonda satılacağı faktörlerinin belirlenmesidir.. Bu faktörler tasarımı şekillendiren unsurlardır. Örneğin bir şampuan ambalajında, türkiyede beyaz ve soft pastel renkler tercih edilmesi gerekirken, ortadoğu arap kökenli ülkelerde satılacak aynı ürün için ;  altın yaldızlı renkler ve tasarım argümanları tercih edilmesi gerekir.

Ürün ambalaj tasarımında , yaş faktörü ; aynı şampuan örneğinden devam edersek; şampuan 15-35 yaş arasına hitap edecek ise, beyaz renkte, ancak 0-5 yaş arası hedefleniyor ise parlak canlı, desenli bir ambalaj satış ve pazarlamayı olumlu şekilde etkileyecektir. Ambalaj tasarım firmaları yaş ve cinsiyet faktörlerini göz önüne almak zorundadır.

Ürün Ambalaj tasarımında ekonomik faktör; ürünün hangi fiyat politikasına sahip olduğunu belirleyerek ürünün ambalaj tasarımını ucuz ve exlusive tasarım şeklinde belirlenmesidir.Ucuz sıvı deterjan ambalajını alt düzey grubuna sahip hedef kitleye pazarlamak için, exlusive ve dikkat çekici bir tasarım ile müşteriye sunmak, hedef kitlenin ürünü almamasını sağlayacaktır. Çünkü hedef kitle için önemli olan alışılmış ürünleri en ekonomik fiyat ile elde etmek olduğu için, sizin farklı bir tasarım yapmanız daha “ne kadar başarılı olursa olsun”  kalitesiz hissi uyandıracaktır. üst düzey gelir grubunda ise tam tersi durumundadır.

Ambalaj Tasarım Firmaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Başarılı ambalaj tasarımı hedef kitleyi yakalayan özgün ve ekonomiklik kriterinden taviz vermeyen prensiplere sahip tasarımlardır.

Ambalaj tasarımları gruba ayrılır , etiket tasarımları ve ambalaj tasarımları olarak. Etiket ve kutu tasarımları grafik tasarım ajansı tarafından hazırlanır. Ancak ambalaj tasarımı şişe, kutu, vb. tasarımlar için teknik ve endüstriyel bilgi gereklidir. Her ben yaparım diyen ajans veya tasarımcı ambalaj tasarımını hazırlayamaz.

Ambalaj tasarım firmaları ; ürünleri tanıyan , pazar hakkında etkin bilgisi olan ekipten oluşmalıdır. Unutmayın ki ürününüzü sattıran en büyük etken ambalaj veya kutudur. Ambalaj tasarım firması ile çalışmak bu sebebler dolayı firmanızın geleceğini emanet etmek anlamına gelmektedir.

Ambalaj tasarım firması ; sadece etiket tasarımı hazırlamaz aynı zamanda ürünlerin güven ile taşınabilmesi ve lojistiği için gerekli kutu tasarımlarını da hazırlamaktadır.

ambalaj tasarım firmaları